29 Temmuz 2010 00:00

Kekilli doymuyor!

Sibel Kekilli ödülden ödüle koşuyor.

'Duvara Karşı'dan sonra büyük bir çıkış yakalayan Kekilli, her yeni filmiyle çıtayı biraz daha yükseltiyor. 'Duvara Karşı' ile En İyi Kadın Oyuncu dalında Lola ve Bambi ödüllerini, 'Eve Dönüş' filmiyle Altın Portakal'ı alan Kekilli, son filmi 'Ayrılık' (Die Fremde) ile de ödülleri toplamaya devam ediyor. Bu filmle 2010 Lola Ödülleri'nde ve Tribeca Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini alan Kekilli aynı zamanda 2010 Bernhard Wicki Ödülü'ne layık görüldü.

Hız kesmeyen Kekilli 'Ayrılık' ile, şimdi de Avrupa Parlementosu (AP) sinema ödülü 'Lux' için yarışıyor. Yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını Almanya’da yaşayan Türk asıllı yönetmen Züli Aladağ’ın Avusturyalı eşi Feo Aladağ’ın yaptığı 'Ayrılık'ta kocasının baskısından kaçıp Almanya'da yaşayan ailesine sığınan bir kadının dramatik hikayesi anlatılıyor. Film üç finalist arasına girmeyi başardı.


Sibel Kekilli fotoğrafları için tıklayınız..


AP üyelerinin oylarıyla seçilecek 2010 “Lux” ödülünü kazanan film, 24 Kasım’da Strasbourg’da açıklanacak.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir