14 Eylül 2011 00:00

Kekilli: 'Türk rolü istemiyorum!'

Sibel Kekilli, sadece tek bir toplum için örnek teşkil etmek istemediğini söyledi .

Yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı ve Berlin Film Festivali Berlinale’de "Altın Ayı" ödülünü alan "Duvara Karşı" filmindeki rolüyle üne kavuşan, daha sonra çeşitli filmlerde rol alan Türk kökenli oyuncu Sibel Kekilli, sadece tek bir toplum için örnek teşkil etmek istemediğini söyledi.

Kekilli, Emotion adlı kadın dergisine yaptığı açıklamada, Almanya’da doğduğunu ve anadilinin Almanca olduğunu belirterek, "Filmlerde sadece bir Türk rolünü oynamak istemiyorum. Sadece bir toplum için örnek oluşturmak istemiyorum.

Öyle olduğu zaman sizi sadece bir kefeye koyuyor ve bir şeyi temsil etmeye zorluyorlar" diye konuştu.


SİBEL KEKİLLİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..

Genç Türk kadınlarının kendisine gelerek, modern hayat tarzıyla kendilerine ilham verdiğini söylemelerinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu, kendisine kökeniyle ilgili sorular sorulmasını istemediğini ifade eden Kekilli, "Ben İslam bilimci değilim. Siyasetçi de değilim. Sadece kendime ait düşüncelerim var" dedi.

Kadın-erkek eşitliğine de değinen Kekilli, cinsiyet eşitliğinden yana olduğunu, ancak günümüzde kadınların çok güçlü olmak istediğini, bazen zayıf yanlarını göstermeleri gerektiğini de düşündüğünü kaydetti.

Herkesin karşılıklı beklentilerinin çok yüksek olduğunu, erkeklerin de, kadınların ne istediğini bilmediğini savunan Kekilli, "Bana bir kadın gibi davranılmasını güzel buluyorum. Güçlü olduğumu düşünüyorum" dedi.

Kekilli, çok sayıda kız çocuğunun prenses olmayı hayal ettiğini, ancak kendisinin her zaman cesur bir film kahramanı kız olan Pippi Uzunçorap gibi özgür, güçlü ve korkusuz olmak istediğini söyledi.

Sinemalarda gösterimde olan "What a man" adlı komedi türü filmde oynayan Kekilli, "Uzun zamandan beri komedi filminde oynamak istiyordum. Sette ağlamamak güzel oldu" diye konuştu.

Yorumlar
  • Burada olumsuz yorum yapan arkadasların anlatılmak isteneni bile anladıklarını sanmıyorum. Yazık okuduğunu anlamadan yorum yapmak ne kabad basit ve ucuz bir yaklaşım. Hakaret dolu sözler bilinçsiz yaklaşımlar.

  • Aman ALLah aşkına vermesinLer zaten ne türkLüğü varsa kevaşenin öyLe fiLmLerLe anıLan biri Türk oLarak anıLmasın zaten gitsin ne vatandaşı oLursa oLsun

  • haklı kadın eline türk erkeği değmedi kadınlık nedir bilmiyor ayrıca belkide bakiredir ona bakire rolü yakışır. onu başımıza star yapan basın utansın almanyada oyuncuydu bize geldi star oldu.

  • bari orda burda türk olduğunu söyleme

  • Bu hanımefendiye Türklük ile ilgili bi rol verilmesin.Bunun Türk olarak doğmuş olması bile bir facia...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir