25 Kasım 2010 01:00

Kekilli'li "Yabancı", 'Lux' ödülünü kazandı

Sibel Kekilli'nin baş rolünü üstlendiği "Yabancı" (Die Fremde) adlı film, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) "Lux" ödülünü kazandı.

Avrupa Parlamentosu üyeleri, daha önce 3 finalist arasına girmeyi başaran filmi, birincilik ödülünü layık gördü.

Ödül kazanan filme, AP'deki bütün resmi Avrupa dillerinde alt yazılı çevrilmesi için 90 bin avro tutarında para ödülü verildi.

Filmin toğrafları için tıklayınız..Yönetmenliğini ve senaristliğini Almanya'da yaşayan Türk asıllı yönetmen Züli Aladağ'ın Avusturyalı eşi Feo Aladağ'ın yaptığı "Yabancı", filminde Kekilli'yle birlikte Derya Alabora, Nizam Schiller ve Settar Tanrıöğen gibi oyuncular yer alıyor.

Feo Aladağ, Avrupa Parlamentosu'nda düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada, "İçinde yaşadığımız çok kültürlü yaşamın, sadece görüş birliğinin geliştirilmesiyle değil, ortaya çıkan sorunlara yeni çözümler bulunmasıyla sürebileceği umuduyla bu filmi yaptım. Bu ödül ulusal kimlikler ve dışındakiler için bir köprü özelliği taşıyor. Bu yüzden AP'nin kültür ve eğitime yönelik taahhütleri çok önem taşıyor" diye konuştu.

Ayrılık - When We Leave - Die Fremde (fragman)| video.mynet.com

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir