17 Ocak 2011 01:00

Kekilli'nin filmi Oscar adayı

Wall Street Journal, başrolünü Sibel Kekilli'nin oynadığı ödüllü film 'Ayrılık'ın Almanya'nın Oscar'a aday filmi olduğunu yazdı.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Wall Street Journal gazetesinin Hamburg mahreçli haberinde, 30 yaşındaki başarılı oyuncu Sibel Kekilli ile yapılan mülakata yer verildi.

Haberde, dünyanın en önemli bağımsız film festivallerinden New York Tribeca Film Festivalinde geçen yıl ''En İyi Kadın Oyuncu'' ödülünü alan Kekilli'nin başrol oynadığı ve aynı festivalde ''En İyi Film'' ödülünü alan Feo Aladağ'ın yönettiği film 'Die Fremde/ Ayrılık'ın, bu ay sonunda ABD'de gösterime gireceği ve filmin, Almanya'nın Oscar'a aday filmi olduğu vurgulandı.

SİBEL KEKİLLİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ..


Haberde, Almanya'da Türk kökenine vurgu yapılmasından rahatsızlık duyan Kekilli'nin başrol oynadığı filmin Oscar'a aday olmasıyla, yine Almanya'da yaşayan bir Türk kızının hikayesini anlatan ünlü yönetmen Fatih Akın'ın filmi ''Duvara Karşı'' ile üne kavuşan Kekilli'nin yurt dışında bir kez daha ''Almanya'daki Türk kültürünün elçisi'' olacağı yorumu yapıldı.

'Ayrılık'ın Avusturya, Almanya, Hollanda, İsviçre ve Türkiye'de geçen yıl gösterildiğini hatırlatan gazete, Kekilli'nin, Almanya'da yaşayan Türk asıllı bir genç kızın namus cinayetine kurban gidişinin öyküsünü anlatan filmdeki rolüyle, Alman Film Akademisinden de ''En İyi Kadın Oyuncu'' ödülünü aldığı kaydedildi.

Kekilli'nin kendisiyle yapılan mülakatta, ''Kanada'ya yerleşen birinin birkaç yıl sonra kendisine Kanadalı diyebileceğini, ancak Almanya'da kendini ait hissetmenin zor olduğunu, ancak er ya da geç Almanya'daki yönetmenlerin bir oyuncunun kökeninin ne olduğuna bakmayacaklarına inandığını, bunun (kökenin) artık öneminin olmaması gerektiğini'' söylediği de belirtildi.

AYRILIK FİLMİNDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Kekilli'nin gazeteye Oscar kazanmayı hiçbir zaman hayal etmediğini, ancak ülkesine ödül getirmekten gurur duyacağını söylediği de kaydedilen haberde, Oscar'da yarışacak filmlerin listesinin bu ay sonunda açıklanacağı da duyuruldu.

Yorumlar
  • güzel bir film. her ne kadar yer yer uzunluktan şikayetçi gibi görünsemde hele ki çocuk oyuncunun performansı ve hikayedeki dönüm noktaları filmi beğenme nedenim oldu.

  • Yorum yok!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir