22 Ekim 2010 00:00

Kekilli'nin filmi tam gaz

Sibel Kekilli'nin başrolde oynadığı 'Yabancı' 37. Gent Uluslararası Film Festivali'nde büyük ödülün sahibi oldu.

Yabancı filminin fotoğrafları için tıklayınız...

Belçika'da düzenlenen 37. Gent Uluslararası Film Festivali'nde büyük ödülün sahibi oldu Sibel Kekilli'nin başrolde oynadığı 'Yabancı/ Die Fremde' oldu.

Festival komitesinden yapılan açıklamada, 6 kişilik festival jürisinin bu yıl Büyük Ödül'ün Yabancı'ya verilmesini kararlaştırdığı belirtildi.

Dünyanın en önemli bağımsız film festivallerinden Tribeca'da da bu yıl "en iyi film" ödülünü alan "Yabancı", aynı festivalde Kekilli'ye de "en iyi kadın oyuncu" ödülü kazandırmıştı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini Almanya'da yaşayan Türk asıllı yönetmen Züli Aladağ'ın Avusturyalı eşi Feo Aladağ'ın yaptığı "Yabancı", Avrupa Parlamentosu'nun (AP) "Lux" ödülü için belirlenen 3 finalist arasına girmeyi de başardı. AP üyelerinin oylarıyla seçilecek 2010 "Lux" ödülünü kazanan film, 24 Kasım'da Strasbourg'da açıklanacak.

Oyuncuları arasında Kekilli'yle birlikte Derya Alabora, Nizam Schiller ve Settar Tanrıöğen'ın bulunduğu "Yabancı", bir namus cinayetini konu alıyor. Evlenerek Almanya'dan ayrılıp İstanbul'a yerleşen Umay, aile içi şiddetten kaçarak, Berlin'de yaşayan anne babasının yanına sığınır. Ancak ailesi, "namuslarını lekelediği" gerekçesiyle genç kadını dışlar. Umay'ın kendi hayatını yaşama kararı ise bir anlamda ölüm fermanını imzalaması anlamına gelir.


Sibel Kekilli 'nin fotoğrafları için tıklayınız...

Yorumlar
  • vücudunu sanat adı altın da pazarlayan vücudundan para kazanan birisi toplum gözünde ne olduğu bellidir bu kız ne türk ne müslüman olur zaten boynunada takmış haç...

  • ödüllü fahişe eksikti oda oldu işte herşey tam...

  • verin ödülü verin ödülü pofpoflayın nasılsa türklügü temsil eden biri çıkmış piyasaya. bir kitap okumuştum yıllar önce aataistler özellikle böyle şeyleri temsil eden insanlara bol bol ödül verin derdi haklıymış okitap

  • Bu ödülleri boşuna değil müslüman bir toplumun yüz yıllardır dünyaya liderlik yapan osmanlının kızının bu halde olması onlar için büyük başarı verecekler tabii bu ödülleri hikayeden

  • Siz nerde yaşıyorsunuz at gözlüğü ile mi dolaşıyorsunuz ,ama tabi siz erkeksiniz !!!!ister görün ister görmek istemeyin ama gencecik kızlar namus adı altında daha hayatta bir şey görmeden öldürülüyor, canlı canlı toprağa gömülüyor üstlerine beton atılıyor tecavüze uğrayan daha 13-14 yaşındaki kızlar kardeşleri babaları tarafından katledilirken tecavüzcüleri rahat rahat yaşıyor sizin türkiyenizde malesef hala böyle şeyler yaşanıyor .....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir