9 Nisan 2014 00:00

Kimin kalbi sinema için atıyor?

Sinema aşkı, izleyicilerin kalp atışlarıyla somutlaşıyor.

Türkiye’nin en büyük sinema etkinliği İstanbul Film Festivali’nin 33.’üncüsü 5 Nisan 2014’te başladı. Festivali 10 yıldır aralıksız destekleyen Akbank, sinema ve teknolojiyi birleştirerek izleyicileri şaşırtmayı hedefliyor.

Festival boyunca seçili film gösterimlerinde gerçekleştirilen projede, Atlas Sineması’ndaki özel standa uğrayan sınırlı sayıdaki seyirciye kalp atışlarını ölçen özel bantlar takılacak. Bu sayede film boyunca izleyicilerin kalp atışları eşzamanlı olarak takip edilebilecek. Kalp atış cihazlarından ortaya çıkan veriler, farklı film türlerinin ortalama kalp ritmine etkisi, filmlerdeki duygusal yükselmelerin anlık etkileri, filmde kalp atış hızının en yükseğe ulaştığı dakika ve film boyunca yakılan kalori gibi ilginç veriler ortaya çıkartılmasında kullanılacak.

Projenin sonuçları, çok yakında Akbank’ın sosyal medya hesapları üzerinden ve www.kalbimsinemaicinatiyor.com adresinden takip edilebilecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir