4 Mayıs 2016 00:39

Kimsenin bilmediği korku filmleri

Muhtemelen birçok kişinin adını bile duymadığı 17 korku filmi.

Her türün kendine özgü bir hayran kitlesi vardır. Fakat bu kitleler türler arasında seçim yaparken çok katı kurallı değillerdir. Ancak korku türü bu ayrıma pek dahil olmaz. Çünkü onun ortası yoktur. Seveni tam sever, sevmeyeni yakınına yaklaşmaz. Bu liste ise korku seyircisinin bile muhtemelen gözünden kaçırdığı yapımların derlemesinden oluşuyor.1- Dead of Night (1945)
Kendinden sonra gelen birçok korku filmine ilham kaynağı olmuş bir klasik. Dead of Night'i, kuklalı korku film tarzının babası olarak görmek mümkün.2- Eyes Without a Face (1960)
Şiirsel tavrının yanı sıra dehşete düşürücü bir fransız korku klasiği olan bu yapım, yüzü deforme olmuş kızına, yeni bir yüz yapabilmek için uğraşan cerrah bir babanın hikayesini anlatıyor.3- Shivers(1975)
Shivers, korku türünün ustası olan Cronenberg'in ilk deneyimi. Gelecek filmlerinde ne kadar başarılı olacağına ışık tutan bir klasik olarak karşımıza çıkıyor.4- Suspiria (1977)
İtalyan korku filmi yönetmeni Dario Argento'nun hiçbir filmini izlemediyseniz ilk olarak bir olağan dışı bir bale okulunda geçen bu kan dolu bu filmle başlayabilirsiniz.


5- Possession (1981)
Kocasına boşanmak istediğini söyledikten sonra ilginç davranışlar sergileyen bir kadının hikayesini anlatan bu filmde Isabelle Adjani oynadığı rolle Caesar'dan Cannes'a birçok ödül aldı. İzleyici bu filmi izlemeye hazır olmayacak ki Amerika'da sergilenmeden evvel 30 dakikası kırpıldı.


6- Audition (1999)
Modern bir Japon korku klasiği... İnsanlar filmi sinemada izlerken son 30 dakikada çıkışa doğru kaçıştılar. Dul bir adam kendine bir kız arkadaş bulmak için sahte bir oyuncu seçmesi düzenler ve sessiz sakin Asami'yi seçer ama onun kim olduğu hakkında en ufak bir fikri yoktur.


7- Ravenous (1999)
Guy Pearce ve Robert Carlyle'ın rol aldığı bu filmi eminiz duymamışsınızdır. Eğer bu korku/kara komedi karışımı filminden henüz haberiniz olduysa hiç vakit kaybetmeden filmi izlemeye başlayın.


8- Frailty (2002)
Günlerden bir gün iki çocuk babası bir adam normal insan görünümündeki şeytanları yok etmek için tanrı tarafından görevlendirildiğini düşünür ve olaylar gelişir.


9- Session 9 (2001)
Bu düşük bütçeli ama oldukça ürkünç korku klasiğinde bir grup adam terk edilmiş bir akıl hastanesinde bir temizlik için iş alırlar. Aralarından biri terapi kayıtlarını dinlemeye başlar. Ardından tahmin edeceğiniz gibi olaylar hiç de iyi gelişmeyecektir.


10- Them (2006)
Bir korkunç bir ev istilasını konu eden The Strangers'ı görmüşsünüzdür. Peki bu filmin çok daha korkutucu olan Fransız yapımı "Them" filminin yeniden yapımı olduğunu biliyor muydunuz?


11- Inside (2007)
Hamile Sarah'ı takin eden, rahatsız edici bir kadını konu edinen bu Fransız korku filmi oldukça başarılı. Neden mi hamile kadını takip ediyor? Doğmamış çocuğu alabilmek için. Acaba "Rosemary'nin Bebeğinden" daha korkunç olabilir mi?


12- Kandisha (2008)
Lost'un Caesar'ının da rol aldığı bu Fas filmi, birçok festivalden ödüller ile ayrılmıştı. Film, izlemeye değer olmasa oşuna boşuna ödüle boğulmazdı.


13- The House of the Devil (2009)
80'lerin korku filmlerini sevenlerin çok hoşlanacağı bu yapım, yine izlenmesi gerekenler arasındaki yerini alıyor.14- Jennifer's Body (2009)
Evet bu film kritiklerde çok iyi puan almadı ancak yapısı itibariyle kült bir film olmaya aday. Ayrıca Megan Fox faktörünü de unutmamak lazım.


15- Tony (2009)
Bu İngiliz bağımsız yapımı film, "Henry: Portrait of a Serial Killer" ile kıyaslandığına göre demek ki "Tony"de iş var.


16- Thirst (2009)
Oldboy'un yönetmeni Park Chan-wook, çok farklı bir vampir hikayesiyle karşımıza geliyor.


17- Kill List (2012)
İki eski asker, gizemli bir işveren tarafından suikastçi olarak tutuluyor ardından da olaylar gelişmeye başlıyor.AHMET TOĞAÇ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir