8 Kasım 2010 01:00

Kimseyi inandıramadım!

'Yumurta', 'Süt' ve 'Bal' filmlerinden oluşan 'Yusuf' üçlemesiyle ödüllere doymayan Semih Kaplanoğlu, 'Yusuf'un Rüyası' adlı kitap setini çıkarttı.

Üç filmin DVD'sinin ve bir kitabın yer aldığı özel seti 29. Kitap Fuarı'ndaki imza gününde tanıtan ünlü yönetmen, filmleriyle ve hayatıyla ilgili ilginç açıklamalar da yaptı.
Üçleme yapabilmek finansal açıdan zordu. Çünkü ilk filmin geliri diğer filmleri finanse eder. 40'a yakın yapımcıyla görüştüm. Hepsi benim bir film bile yapabilmemin oldukça zor olduğunu söyledi, üçleme yapabilme ihtimalimin olduğuna inanamadı. Ama hiç taviz vermedim ve kararlılığımı sürdürdüm.
Üçlemenin ilk filmi 'Yumurta'yı yaptıktan sonra gelen tepkilerden stratejimi doğru yaptığımı anladım.
14 yaşında şiir yazmaya başladım ve şiir benim sanatla kurduğum ilk ilişkidir. Kendimi ifade ettiğim ilk sanattır.
Duyguların peşinden gidiyorum. Kelimeler yazı dışında bir anlam ifade etmiyor benim için. Hiç konuşmadan bir ömür sürebilirim. Bir gün belki karakterlerin çok konuştuğu ama hiçbir şey söylemediği bir film yapabilirim.

KAMERA ARKASI
Kaplanoğlu'nun kitap setinde; 'Yumurta' ve 'Süt'ün yanı sıra, üçlemenin son halkası olan 'Bal' filmi de ilk kez DVD formatında sinemaseverlerle buluşuyor. Set görüntüleri ve oyuncularla söyleşilerin yer aldığı DVD, üçlemenin kamera arkasını da gözler önüne seriyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir