13 Nisan 2004 14:27

King Kong'un Yeni Efendisi

Peter Jackson'ın, hayatında bir dönem noktasını temsil eden King Kong filmini yeniden çekmek istediğini daha önce duyurmuştuk. Senaryosu Jackson tarafından 5 yıl önce yazılmış olmasına rağmen, hayata geçip geçmeyeceğine dair kesin bir açıklama yapılmıyordu. Fakat Kong'un üzerindeki belirsizlik tamamen ortadan kalkmış bulunuyor. Peter Jackson Universal'in desteğinde projesini hayata geçiriyor.Hayatında hiçbir filmin King Kong kadar imgelemini büyülemediğini açıklayan Peter jackson, biz Yüzüklerin Efendisi: Kral'ın Dönüşü'nü beklerken, hayalini gerçekleştirmek için çalışmalara başlayacak. Çekimler için düşündüğü mekan ise bir kere daha anavatanı olan Yeni Zelanda.33 tarihli klasik King Kong kendisinden sonra gelen canavar filmleri üzerinde son derece etkili olmuş ve türün başyapıtlarından biri olarak kabul edilmişti. King Kong'un son beyazperde uyarlaması ise 76 yılında John Guillermin tarafından gerçekleştirilmişti. Sinema tarihinde yerini aldıktan sonra unutulmaya başlayan tema, Peter Jackson'un projesi ile yeniden diriliyor. Yeni haberler için gözünüz beyazperde.com'da olsun!
Yorumlar
  • şimdi king kong'u çok severek izleyeceğimi sanmıyorum hikayesini sıkıcı buluyorum ama P.J.yaparsa seyretmeye değer herhalde ben de hobbit ve diğer lotr ile bağlantılı tolkien kitaplarının P.J. tarafından filme alınması taraftarıyım her ne kadar kitabın değiştirilmedik yerini bırakmamış da olsa yüzüklerin efendisinde yaptığı tüm değişikler tam yerine oturmuştu bence hak ettiğinden az ödül aldı oscarlarda SİLMARİLLİON ve hobbit'i izlemek istiyorum ben kendi adıma

  • jocy cok doğru söylemişsin hobbit gercekten de lotr dan bile harika olabilir

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir