22 Ocak 2011 01:00

Kırmızıgül’den yarışma resti

Mahsun Kırmızıgül yönettiği filmleri jürisinde meslek birliklerindentemsilci olmayan yarışmalara göndermeyeceğini açıkladı.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


Mahsun Kırmızıgül “New York’ta Beş Minare” filmini ve bundan sonra yönetmen olarak imza atacağı filmleri, jürilerinde sinema meslek birliklerinden temsilcisi bulunmayan yarışmalara göndermeyeceğini duyurdu. Kırmızıgül, 24 Şubat’ta SİYAD Ödülleri ile 28 Mart’taki Yeşilçam Ödülleri’ne katılmayacağını ifade ederek SİYAD’a gönderdiği açıklamada özetle şöyle dedi:
“Bundan sonra yapılacak olan film festivalleri ve yarışmalarda sinema meslek birlikleri temsilcilerinin denetiminde yapılmayan ve ön jüri ve jüride bulunmadığı hiç bir organizasyona katılmayacağımızı kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Türkiye’de yapılan ödüllendirilme yöntemindeki kayırmacı ve çarpık yaklaşım sonucu ortaya mantık dışı dağılım çıkıyor.


TÜRSAK Vakfı Başkanı’nın, ‘Kültürün öneminden bahsederken, onu durağan gizli bir hazine, bir ‘haz aracı’ ve daha kötüsü sadece bir zümrenin elindeki bir ayrıcalık olarak tanımlayıp kutsamak, yapabileceğimiz hataların en büyüğüdür’ ifadesine canı gönülden katılmakla beraber; başkanı olduğu vakfın icraatlarının bu söylem ile taban tabana zıt olduğunu belirtmek zorundayız. ‘Haz aracı’ olarak kullanılan ve ‘bir zümrenin elindeki ayrıcalık’ olarak görülen organizasyonların ürünü olan bu etkinliklerin aynı anlayışla devam edildiği sürece kültürümüze katkı sunmasını hayal etmek bile imkânsızdır.”ANINDA YANIT: Mahsun Kırmızıgül’e yanıt olarak Yeşilçam Ödülleri adına yapılan açıklamada, jürinin meslek birliklerinden oluştuğu belirtildi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

   Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

   Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

  • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

   DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir