9 Aralık 2014 01:00

Kış Uykusu 'En İyiler' listesinde

Kış Uykusu, Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği tarafından yabancı dildeki en iyi ikinci film seçildi.

2015 Oscar ödül töreni 22 Şubat'ta düzenlenecek. Bu yılki Oscar ödüllerinin bizim için farklı bir anlamı var.

Türkiye, Cannes'da büyük ödül Altın Palmiye'ye uzanan Nuri Bilge Ceylan filmi "Kış Uykusu" ile bu kez Oscar yarışında oldukça iddialı.

Türkiye'nin Oscar aday adayı Kış Uykusu'na bu tahminleri güçlendiren bir ödül daha geldi. Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği, Kış uykusu'nu Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde ikinci en iyi film seçti.

Senenin iddialı yapımlarından Boyhood; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Kurgu dallarında birincilik ödülüne layık görüldü. En İyi Film kategorisinde ikinciliği Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel) filmi kazandı.

Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu ile ikinciliği kazandığı Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinin birincisi ise Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski'nin Ida filmi oldu.

TIME, 2014'ÜN EN İYİ VE EN KÖTÜ FİLMLERİNİ SEÇTİ

Ödülleri verirken birincilerin yanı sıra yarışta ikinci gelenleri de seçen Los Angeles Film Eleştirmenleri Birliği, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Locke filmindeki performansıyla Tom Hardy'e, En İyi Senaryo ödülünü Büyük Budapeşte Oteli'ne layık gördü.


Aynı kategorilerde ikincilikler ise başrolünde Michael Keaton'ı gördüğümüz senenin bir diğer iddialı yapımı Birdman'e gitti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir