26 Mart 2013 01:00

“Kış Uykusu”na rekor destek

Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu”, Türkiye’nin bugüne kadar aldığı en yüksek desteği aldı.

Avrupa Konseyi’ne bağlı Avrupa Görsel-İşitsel Eserler Destek Fonu Eurimages; Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kış Uykusu”na 450.000 Euro destek verdi. Türkiye-Fransa-Almanya ortak yapımı olan film böylece, Türkiye’nin bugüne kadar aldığı en yüksek desteği aldı.

Avrupa sinemasını geliştirmek, ortak yapımları, dağıtımları ve gösterimleri destekleyerek sinema profesyonelleri arasında işbirliğini teşvik etmek üzere Avrupa Konseyi tarafından 1989’da oluşturulan bir fon olan Eurimages’ın geçtiğimiz hafta Almanya’nın Dresden kentinde yapılan 113. toplantısında; toplam 13 proje destek aldı. Toplantıda Türkiye; Nuri Bilge Ceylan’ın “Kış Uykusu” projesine yapılan 450.000 Euro maddi destek ile bugüne kadarki en yüksek destek miktarını kazandı.

Nuri Bilge Ceylan’ın, Demet Akbağ, Haluk Bilginer ve Melisa Sözen gibi isimlerin rol aldığı “Kış Uykusu” adlı yeni filmi; Zeynep Özbatur Atakan’a ait ZeynoFilm ile NBC Film’in yanı sıra, Almanya’dan Bredok Film Production ve Fransa’dan Memento Films ortaklığında gerçekleştiriliyor.Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir