2 Mayıs 2005 13:18

Kısa-Ca

Selçuk Üniversitesi'nde yetenekler buluştu

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Topluluğu beş yıldır üniversiteler arası bir film festivali düzenliyor. Kısa-Ca adıyla gerçekleştirilen bu yıl 21-22 Nisan'da gerçekleştirildi ve genç yetenekler 14 belgesel, 19 kurmaca filmle birbirleriyle yarıştı.Belgesel Sinemacılar Birliği As Başkanı Nazi Ulutak ve Ayfer Tunç'un da katılımıyla gerçekleştirilen festivale bu yıl yirmiden fazla üniversite katıldı. İşte beşinci yılın galipleri:Belgesel Dalı En İyi Film: Ankara Üniversitesi'nden Çıkmaz - Pınar Okan,Tuğba Karakaya Kurmaca Dalında En İyi Film: Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Üç Heykeltıraş - N.Evren Şit Kurmaca Dalında Alim Şerif Onaran Özel Ödülü: Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Kofles - Armağan USLU Süha Arın Özel Ödülü: Selçuk Üniversitesi'nden Çadır - A.Murat KoçakBelgesel Dalında Jüri Özel Ödülü: Ankara Üniversitesi'nden Arka Bahçenin İnsanları - Serkan Şavk,Barış Şahin,Şevket Onur Cihan Kurmaca Dalında Jüri Özel Ödülü: Selçuk Üniversitesi'nden LSD - A.S.Hakan Gök
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir