20 Nisan 2006 13:49

Kısa-Ca

Festivalin ardından...

Selçuk Üniversitesi'nin artık gelenekselleşen Ulusal Kısa-Ca Öğrenci Filmleri Festivali'nin 6.'sı bu yıl 13-14 Nisan tarihlerinde gerçekleştirildi. 30'a yakın üniversiteden 150 filmin başvurduğu festivale bu yıl yoğun bir katılım yaşandı ve 32 film; belgesel, kurmaca dallarında yarıştı.Çeşitli üniversitelerden öğretim üyeleri ve sinemacılardan oluşan festival jürisinin iki gün boyunca izlediği filmler değerlendirilirken zorlanılmadığını düşünmeyin.Kurmaca dalında En İyi Film ödülü Marmara Üniversitesi'nden Çarpışma adlı eseriyle Umut Aral'a giderken Alim Şerif Onaran ödülü de Suni Tenefüs filmiyle Selçuk Üniversitesi'nden Serhat Koca'nın oldu.Jüri Özel ödülü ise iki film arasında paylaştırıldı. Giden'le Hakan Duran, Annem Sinema Öğreniyor'la Nesimi Yetik bu ödülü paylaşan isimler oldu.Belgesel dalındaki değerlendirme ise aşağıdaki şekilde oldu;En İyi Film Ödülü - Çalı filmiyle Selçuk Üniversitesi'nden Mevlüt Çiftçi ve Fatih Sezgin.Süha ARIN Ödülü - Hamam Tastamam filmiyle Galatasaray Üniversitesi'nden Mehmet Çam.Jüri Özel Ödülü - İki eser arasında paylaştırıldı. Abditollu Hüseyin filmiyle Selçuk Üniversitesi'nden Murat Uraz' a ve Ege Üniversitesi'nden Yaman Yaşamışım filmiyle Gupse Özay.Jüri Özendirme Ödülü - Hayattan Kareler sineroman filmiyle 9 Eylül Üniversitesi'nden Meral Özçınar.
Yorumlar
  • Gupse başarılarının devamını diliyorum...sevgiler...

  • I. Kısa-Ca Film Festivali'nin Festival Başkan Yardımcılığını yapmıştım. Yani ben de Selçuk İletişim Fakültesi Radyo Tv Sinema bölümü mezunuyum. Kurmuş olduğumuz 1/2 Sinema Kulübü ile bu festivali gerçekleştirmiştik. 6.sının gerçekleştirildiğini okuyunca bi tuhaf oldum. Nice 6. yıllara Kısa-Ca...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir