19 Ocak 2015 15:45

Kısa Film Şehrin Sokaklarında

5. kez düzenlenen Art by Chance-Ultra Kısa Film Festivali başlıyor

Bu yıl beşinci kez düzenlenen ve dünyanın en büyük kamusal sanat etkinliklerinden biri olan Art by Chance-Ultra Kısa Film Festivali, filmleri günlük hayatımızın içine sokuyor.


20 ülkede, 200 şehirde eş zamanlı gerçekleşecek festival, filmleri sinema salonlarından sokaklara taşıyor ve metrolar, otobüsler, trenler, deniz otobüsleri, alışveriş merkezleri, spor salonları, kafeler, müzeler, sanat galerileri, havaalanlarında yer alan dijital ekranlarda karşımıza çıkarıyor.

Türkiye’nin de aralarında olduğu 20 ülke, 15 Ocak-15 Şubat 2015 tarihleri arasında ilginç bir kısa film festivaline ev sahipliği yapacak. Aynı anda 200 şehirde gerçekleşecek olan Art by Chance-Ultra Kısa Film Festivali, 1 ay boyunca 30 saniyelik ultra kısa filmleri binlerce ekranda izleyicilerle buluşturacak.

Festival filmleri, dünyanın dört bir yanından 35 ülkeden gelen film başvuruları arasından,film endüstrisinin dünyadaki önemli isimlerinin yer aldığı uluslararası bir jüri tarafından seçildi. Her biri 30 saniye uzunluğundaki filmleri seçen jüri arasında Walt Disney Studios'un eski başkanı Dick Cook, İngiliz Bağımsız Film Ödülleri Direktörü Johanna Von Fischer, London Film School Film Küratörlüğü Master programı direktörü Nick Roddick ve Tribeca Film Enstitüsü Sanatçı Programı Başkan Yardımcısı Ryan Harrington gibi isimler yer alıyor.

Türkiye ile birlikte aynı anda İngiltere, Amerika, Fransa, İtalya, İspanya, Hollanda, Danimarka,Almanya,Avustralya, Brezilya, Kanada,Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Japonya, Endonezya, Belçika, Hindistan, Litvanya, Malezya, Portekiz, Kongo Cumhuriyeti, Romanya, İsviçre’de toplam 200 şehirde gösterilecek olan Art By Chance, kısa film yönetmenlerine dünyanın dört bir yanında kalabalık bir izleyici ile buluşma şansı verirken, metropol insanın günlük koşuşturmasına da renk katıyor.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir