25 Eylül 2009 10:12

Kısa Güzeller!

19. Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu...

19.Uluslararası İstanbul Kısa Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu. Yönetmen Ümit Ünal, Fransız Kültür temsilcisi Saadet Ersin, Avusturya Kültür Ofisi temsilcisi Helmut Juritsch, Cervantes Enstitüsü temsilcisi Pablo Martin Asuero, Altyazı dergisi yazarı Övgü Gökçe ve festival komitesi üyesi Berna Kuleli'den oluşan seçici kurul, 'Ulusal Yarışma' bölümünde ön elemeyi geçen 58 filmi izleyerek dört kategoride en iyileri belirledi. En iyi kurmaca ödülünü Faysal Soysal'ın Kayıp Zaman Düşleri isimli filmi, en iyi belgesel ödülünü Emine Emel Balcı'nın yönettiği Gölün Kadınları, en iyi deneysel film ödülünü Burkay Doğan'ın Uğur Kaymazlar Hakkında filmi ve en iyi canlandırma ödülünü Nazlı Eda Noyan ve Dağhan Celayir'in birlikte hazırladıkları Başka Diyarların Çocukları kazandı.En iyi afiş ödülünü ise, 180 başvuru arasından yapılan seçki sonucu, Banu Ersanlı'nın grafik tasarımı kazandı. Ayrıca, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu her kategorinin birincisine, "2008 Avrupa Kültürler Arası Diyalog Yılı" kapsamında özel birer ödül verdi. Ödül alan yönetmenler, "Film Enstitüsü"nü ve diğer kültür sanat öğelerini tanımak amacıyla, Hollanda'ya konuk olarak bir haftalık seyahat gerçekleştirecekler.
Yorumlar
 • Banu Ersanlı'nın afişi dikkate değdi,güzel bir çalışmaydı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • 7 Aralık vizyondaki filmler 7 Aralık vizyondaki filmler

  Sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli, 8 film vizyona girecek. Haftanın öne çıkanları Şampiyon, Don Kişot'u Öldüren Adam ve Son Çıkış.

 • Yüzyılın Casusu Çiçero’dan yeni fragman Yüzyılın Casusu Çiçero’dan yeni fragman

  Serdar Akar’ın yönettiği, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik’in başrolü paylaştığı film, 2. Dünya Savaşı’nın kaderini değiştiren Çiçero’nun gerçek hayat hikayesini konu alıyor.

 • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

  Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

 • Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor

  Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden Hababam Sınıfı yeniden çekiliyor. Altan Erkekli’nin Mehmet Hoca olarak kamera karşısına geçtiği filmin çekimleri geçen hafta başladı.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir