25 Eylül 2009 10:12

Kısa'ca Ankara

20. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin, Ulusal Kısa ve Belgesel Film Yarışmaları ön eleme sonuçları!

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 12 - 22 Mart 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 20. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin, Ulusal Kısa ve Belgesel Film Yarışma bölümlerine başvuran filmlerin ön eleme sonuçları belli oldu. Festival kapsamında düzenlenen "Ulusal Kısa Film Yarışması" için Bülent Özkam, Cumhur Canbazoğlu ve Oğuz Onaran'dan oluşan ön eleme Seçiciler Kurulu; başvuran 204 filmin arasından 18 kurmaca, 10 canlandırma ve 12 deneysel olmak üzere toplam 40 filmin yarışmaya katılmasına karar verdi:Kurmaca 1. Asansör, Özgür Onurme2. Bihaber, Serhat Karaoğlan3. Bizatihi Şey, Murat İncedemir4. Çimenlikte Uzanmak Mehmet Can Yavuz5. Dore Giderken, Anıl Kaya6. Geri Dönüşüm Günlüğü, Efe Conker7. İnsan-lık, Eray Mert8. İz, Suat Şenocak9. Kafes, Erdem Tepegöz10. Kırmızı Etsek Düşleri.., Burkay Doğan11. Kukla Adam, Erdem Tepegöz12. Metroist, Övünç Güvenışık13. Sapak, Fırat Mançuhan14. Siyah Beyaz, Kemal Tezcan15. Şah Mat, Sıla Ünlü16. Şubat - Dünya Sarsıldıktan 17 Yıl Kadar Sonra, Nazım Güveloğlu17. Vanti, Eren Gülbey - Doğuş Bitecik18. Yaşlı Adam ve Kara Kuş, Hüseyin Mert ErverdiTüm listeler için hemen tıklayın!
Yorumlar
 • afiş ve içerik olarak çok güzel bir organizasyon kutluyorum.

 • Bu sene Antalya Altın Portakal Film Festivalinde izlediğim kadarıyla Sardunya, Hüküm, Yokuş ve Butimar isimli kısa filmler oldukça iyi ve diğerlerinden kat kat üstün yapımlardı. Ancak şimdi bu festival listesine bakınca, Yokuş ve Sardunyayı yarışma dışında görebiliyoruz, Hüküm ve Butimarı ise hiçbir yerde göremiyoruz. Buradan da takip edebildiğimiz kadarıyla Yokuş ve Sardunya Edinburgh, Montpellier, Montreal gibi atbaşı dünya festivallerine katılma başarısını göstermişlerdi. Ancak ne hikmetse festival bunları seçmemiş, Kafes diye Antalyada görebildiğimiz bir filmi seçkiye almışlar ki evlere şenlik. Neresinden tutsan elinde kalan bir film. Filmlerin hepsini festivalde göremedik ama görebildiğim kadarıyla seçilen filmler arasında Şah Mat iyi sayılabilecek düzeyde bir yapım. Sanırım bahsettiğim dört film böylesine bir seçkiye biraz da fazla gelirdi. Hakikaten garip.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir