15 Ekim 2010 00:00

Kısacılar İzmir'e!

'İzmir Kısa Film Festivali' 3 Kasım'da başlıyor...

İzmir’in en uzun süreli etkinliklerinden biri olan ve ülkenin uluslararası kategoride ödül veren tek kısa film festivali olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali bu yıl on birinci kez düzenleniyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 3 Kasım günü başlayacak olan bu büyük organizasyon tam beş gün sürecek.

İzmir Sinema Derneği tarafından 3 - 7 Kasım 2010 tarihleri arasında T. C. Kültür Bakanlığı ve T. C. Başbakanlık Tanıtma Kurulu Fonu destekleriyle gerçekleştirilen festivalde dünyanın dört köşesinden pek çok farklı türde filmler İzmirli sinemaseverlerle buluşacak. Festival başkanı Kayhan Kırmızıgül, "Geçen yıl olduğu gibi İzmir Türk - Amerikan Derneği salonunda yapılacak olan gösterimler 10 senedir alışılageldiği üzere yine ücretsiz olacak" diyerek tüm İzmirlileri festivale davet etti.

BU YIL AÇIK ÇAĞRI YOK

Bu yıl açık çağrı yöntemiyle başvuru kabul etmeyen festival, seyirciye sunulan filmlerin kalitesinin artırılması adına davet yöntemiyle programını oluşturdu. Festivalin Program Yönetmeni Tuna Yılmaz tarafından Cannes, Berlinale, Venedik, Locarno gibi dünyanın en saygın film festivallerinin kısa film programlarından filmler özenle seçildi ve bu yapıtlar Türkiye’den ses getiren yerli yapımlarla bir araya getirildi. Festival on birinci yılında yarışmalı bölümünde de yeniliğe gitti. Bu yıl sadece kurmaca dalında açılacak olan yarışmalı bölüm uluslararası kimliğini devam ettirecek ve yarışmaya hak kazanan Türk filmleri de büyük jüri tarafından yabancı filmlerle beraber değerlendirilecek.

Festival yarışmalı bölüm dışında çeşitli bölümlerin içerikleriyle de kurmaca, animasyon ve belgesel filmleri bir araya getiriyor. Festivalin bu yılki resmi programı, yarışmalı bölüm filmleri ve uluslararası büyük jürisinin üyeleri 20 Ekim'de açıklanacak.

Yorumlar
  • uçak biletimin parasını verin bütün kısa filmleri izliyim :P

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir