6 Eylül 2004 19:41

Kız Dövüşü'ne Devam

Girl Fight (Kız Dövüşü) filmiyle Sundance Film Festivali'nde En İyi Yönetmen Ödülü alan Karyn Kusama, yeni projesini merakla bekleyenlerin beklentilerini karşılayacak bir yapımla geri dönüyor. Son anda bir değişiklik olmazsa, güzel yönetmen MTV tarzı animasyonlardan Aeon Flux'un beyazperde versiyonu için çalışmalara başlayacak.1995 yılında Peter Chung tarafından yaratılan ve geleceğin dünyasında bir kadın ajanın serüvenlerini anlatan Flux, neredeyse ortaya çıktığı günden beri beyazperde için düşünülüyordu. Senaryosu ise Matt Manfredi ve Phil Hay tarafından üç yıl önce yazılmıştı. Kız Dövüşü'nde boksör bir genç kızın hikayesini anlatan ve dikkatleri üzerine çeken feminist yönetmen Kusama ise proje için seçilen isim oldu. Kimileri tarafından fazla basit bulunan Aeon Flux'un, bağımsız sinemanın gelecek vadeden kadın yönetmenlerin olan Kusama'nın elinde nasıl bir çalışmaya döneceğini görmek için ise biraz beklememiz gerekecek.
Yorumlar
  • döğüş filmi için daha çok kadın döğüşü için iyimser yada kötümser bir yaklaşım önemli değil gerçekçi olması ve konusuna dönük olması en iyisi bence..

  • Aeon Flux'ı basit bulan şu kimileri'ni merak ettim doğrusu. Flux'ın espri anlayışı bağımsız yapımlara uygunsa da dizinin fütüristik atmosferini beyazperdeye taşıyabilmek bağımsız yapımların pek harcı değil. Merak etmemek elde değil.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir