13 Mayıs 2003 23:41

Klonlar Saldırıya Son Verdi

Ülkemizde 9 haftadır vizyonda olan ancak tam bir box-office kabusu yaşayan Yıldız Savaşları: Klonların Saldırısı gösterimden kaldırıldı.Böylece vizyonda kaldığı süre boyunca sadece 312 bin kişinin izlediği "Saldırı" 5 haftadır box-office lideri olan ve 500 bin sınırına yaklaşan Örümcek-Adam'ın karşısında kesin bir yenilgiye uğramış oluyor.Yıldız Savaşlarının bu son bölümü, efsanenin hard-core hayranları tarafından beğenilse de, eleştirmenleri ikiye bölmüştü. Filmin en çok kritik edilen noktaları olan kötü oyunculuk ve incelikten uzak bir senaryo, Lucas'ın da samimiyetsizlikle suçlanmasını gündeme getirmişti.
Yorumlar
  • Pek tabi ki gişe hasılatı filmleri değerlendirmekte çoğu kez aptalca bir kriter. Ancak haber de E2'nin iş yapmadığı için kötü bir film olduğu falan yazmıyor. Bu açıkça bir box-office haberi. ;)

  • Episode 2'nun neden beklentilere göre bu kadar az hasılat yaptığını anlamış değilim doğrusu. Belki ilk üçleme kadar iyi değildi ama Episode 1'den kesinlikle çok daha iyi bir filmdi. Belki de gerçekten de ilk filme göre serinin diğer filmleri ile çok daha fazla bağlantılar içerdiği içindir. Yine aynı sebepten dolayı serinin sıkı takipçileri de filmi daha çok sevdi. Giysilerden, çok kısa sürelerle ortaya çıkan müziklere kadar pek çok nokta ilk üçlemeye göndermelerle dolu idi. Bunları yakalayamayan izleyicinin filmden aldığı zevk azalmış olabilir.Sonuç olarak benim için yaptığı hasılat ne olursa olsun Star Wars filmlerinin iyilerinden biriydi Episode 2 (zaten en iyi Star Wars filmi olarak kabul ettiğim Empire Strikes Back de orjinal üçlemenin en az para kazandıran filmi idi).Ayrıca bir kazada bileğimin kırılmasından sonra koltuk değnekleri ile sinemaya gidip bir yandan ayağım ağırırken bir yandan da film izlediğim için benim için tuhaf duygular ile hatırlayacağım bir film olacak her zaman.

  • Arkadaşlar sorarım size ülkemizde Star Wars a gidip de salak salak eleştiri yapanların kaç tanesi olaylar arasında bağlantı kurmalarını sağlayacak bikaç şey okumuş veya izlemiş?Bu bir kitaba ortadan başlayıp yine ortalarda biyerde bırakmaya benzer,o zamana bişey anlarmısınız o kitaptan veya zevk alırmısınz?Lafım Spiderman e kesinlikle değil ve bu benim haddim olmaz.Her nekadar pek ilgilenmesemde Spiderman in yerini ve özelliğini bilir saygı duyarım...ama Star Wars ile film olarak karşılaştırılması biraz komik olur! Spiderman in fan ları bilirler onun yeri daima çizgi romanlardır ve o krallığını orada kurmuştur...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir