11 Mart 2010 12:45

Knight&Day'e Destek Nereye Kadar?

Aksiyon/komedi film Knight&Day, yapımı için ayırılan bütçenin fazlalığı sonucu eleştiri yağmuruna tutuldu...

Tom Cruise ve Cameron Diaz'ın başrolde olduğu, James Mangold'un yönettiği aksiyon/komedi film Knight&Day, Avusturya şehir meclisi tarafından tam 300 bin euro destek ücreti alınca, Avusturyalı film yapımcılarının protestolarına maruz kaldı.Yerel film yapımcıları yerel film ödeneği toplamda 507 bin euro iken, bu meblada bir paranın tek bir filme gitmesini eleştirdiler. Yapım için alınan bu meblanın, sanat bütçesinden alınacağına şehrin ekonomik destek fonundan alınmış olması da konunun bir ilginç boyutu…Knight&Day'in şehirde üç hafta çekimi olacağı şeklinde anlaşılmışken, daha sonra yedi günden bile aza inmiş olan çekimler için filme giden maddi destek ise, değişmedi.
Yorumlar
  • Zaten yönetmeni ve başrollerindeki oyuncuların bu kadar ünlü ve çok kazanan isimler olması yetmiyormuş gibi birde filmin çekim maliyetine devlet destek mi vermiş? son derece saçma bir uygulama devlet böyle bir desteği daha az tanınan ve gerçekten ihtiyacı olan yönetmenlere versinler. Bu film zaten maliyetini karşılar ve gişe yapar neden devlet ödenek veriyor anlayabilmiş değilim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir