14 Ekim 2010 00:00

Koltuğu boş kalacak!

Altın Portakal Film Festivali'ni düzenleyen Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) Genel Müdürü Göksel Kumsal, 'Uluslararası Uzun Metrajlı Film Yarışması' jüri üyeliğinden ayrılan Emir Kusturica'nın yerine yeni bir jüri üyesi atanmayacağını söyledi.

“Yeni bir üyenin getirilmesi, festivalin ortasında adaptasyon sorunu yaşatır” diyen Kumsal, “Jüri 5 kişiden oluşuyordu. Kusturica'nın kendi isteğiyle ayrılmasının ardından sayı 4'e düştü. Biz de olası eşitlik halinde jüri başkanı İranlı yönetmen Bahman Ghobadi'nin oyunun 2 oy sayılması kararını verdik” dedi.

8 ülkeden 11 filmin yeraldığı yarışmanın jürisi Bahman Ghobadi'nin başkanlığında Emir Kusturica, Raymond Phathanavirangoon, Paul Raphael ve Türkiye'den Saadet Işıl Aksoy'dan oluşuyordu.

Yorumlar
  • Bence onurlu bir karar olmuş. Türkiye'nin %80'inin bu festivale çağırılmasıyla ilk defa adını duyduğu ve yıllar önce söylenmiş birkaç düşüncesizce söz yüzünden düşman kesilip ülkesinde istemediği için kırılıp geri çekilen bir sanatçının yerine başkasını almaları yakışıksız olurdu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir