28 Temmuz 2003 18:19

Komedinin Kralı Öldü...

"Bay Eğlence" Bob Hope, 100 yaşında hayata veda etti.

20. yüzyılın eğlence dünyasının ikonlarından Bob Hope, 100. yaşında yakalandığı zatürre hastalığı nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Geride ise 75 film, 475 televizyon programı ve 1000'in üzerinde radyo programı bıraktı. Bob Hope, William Henry Hope ve Avis Townes Hope'un yedi oğlundan beşincisi olarak 1903 yılında İngiltere'de dünyaya geldi. Daha sonra ailesiyle birlikte Cleveland, Ohio'ya taşınan Hope, 1915 yılında şarlo taklidi yaparak eğlence dünyasına adım attı. Sinema serüveni ise Bing Crosby ile kamera karşısına geçtiği Road to Singapore, Road to Morocco ve Road to Rio gibi "yol" filmleriyle başladı. Fakat sinema ünlü komedyenin yaşamında büyük bir yer kaplamadı. O nerdeyse tüm kariyeri boyunca tüm yeteneğini televizyon ve radyo için ortaya döktü. Eğlence dünyası dışında bir hobisi ise ona değişik bir ünvan kazandırdı. Dünyanın en tanınmış amatör golf oyuncularından biri olan Hope için golf tam bir tutkuydu...Ömrünü eşi Dolores Hope ile geçiren sanatçının dört evlatlık çocuğu ve dört torunu bulunuyordu.
Yorumlar
  • 100 yıl yaşamak büyük bir tecrübe, geride buraktıkları unutulmayacak bir sürü program ve film kendisini pek takip etmezdim ama yinede üzüldüm gerci yaşayacağı kadar yaşamış görmüş yattığı yerde huzurlu uyuması dileğiyle...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir