19 Aralık 2005 11:07

Kong Gürledi!

Narnia yol verdi, kral zirveye yerleşti

Peter Jackson'ın King Kong'u Universal'ın uğraşlarının ardından Amerika ile aynı anda 55 ülkede vizyona girdi ve Box Office Mojo'nun bildirdiğine göre tam tamına 146.3 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.Amerika'da vizyona girdiği Çarşamba gününden Pazar'a kadar 66 milyon dolar gelir elde eden filme yurtdışından da 80.1 milyon dolar geldi. Bu rakamlar Kong'un ağabeyleri hobitlerden fazla aşağı kalmadığını gösterdi. Dört yıl önce King Kong'la aynı zaman aralığında vizyona giren Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği'nin hasılatı sadece 10 milyon dolar daha fazlaydı.Dev gorili, geçtiğimiz haftayı liste başı olarak geçiren Narnia Günlükleri: Aslan, Dolap ve Cadı izledi. Andrew Adamson'ın fantastik uyarlaması %52 seyirci kaybına rağmen 31 milyon dolar kazandı ve ikinci haftasında toplam hasılatı 112.5 milyon dolara ulaştı.Listelerde üçüncü sıra Sarah Jessica Parker-Diane Keaton ikilisinin The Family Stone'u oldu. 12.7 milyon dolarla açılan filmi beşinci haftasında 5.9 milyon dolarla Harry Potter ve Ateş Kadehi, 5.4 milyon dolarla Syriana takip etti.
Yorumlar
  • Aslında benim beklentim 77 milyon dolardı ama tahminime göre fazla da uzak değil. Yine söylüyorum bence gişe hiç önemli değil filmin izleyici üzerinde bıraktığı etki önemli. Ben filmi cok beğendim fırsat bulursam yeniden izlemeyi bile düşünüyorum...

  • Sürpriz bir hasılat değil, zaten bekleniyordu. Fakat filmin aksiyon dozunun biraz daha aşağı çekilip daha önceki Kong filmleri gibi dramatik yapının arttırılmasını isterdim. Şahsen Kafatası Adası'ndaki aşırı aksiyon bir noktadan sonra baymaya başlıyordu. Ama izleyiciler çoğunlukla hikaye için değil, aksiyon yüzünden salonları doldurduğu için neden böyle yapıldığı anlaşılabilir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir