17 Ekim 2005 12:26

Kong Gürlüyor

Peter Jackson'ın popülerliğine Howard yakışır

Peter Jackson'ın King Kong'unu merakla beklerken Universal hala sorunları halletmeye çalışıyor. Kong beyazperdede yerini sessiz sedasız almaktan kurtuldu. Filmin müziklerini yapmaktan vazgeçip projeyi terk eden Howard Shore yerini James Newton Howard'a bıraktı.ComigSoon'un bildirdiğine göre Howard'la anlaşma sağlayan Universal bugün resmi olarak haberi duyurdu. Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde Howard Shore'la çalışan Jackson ise değişikliğin ardından yaptığı açıklamada ''Howard'la beraber çok güzel işler yaptık ve onunla çalışmak gerçekten keyifliydi. Ancak son birkaç haftada fark ettik ki King Kong'un müzikleri yapılırken yaratıcı farklılıklar yaşamaya başladık. Bu sebeple yola J. Newton Howard'la devam edeceğiz'' dedi ve kesinlikle Howard'ın yeteneğinde şüphe etmediğini de dile getirdi.Son yılların popüler film müziklerine damgasını vuran Newton Shore'u en son Batman Başlıyor, Çevirmen ve Halka 2 ile hatırlıyoruz. Ünlü bestecinin Collateral, Köy, Şeytanın Avukatı ve Altıncı His'sin de aralarında bulunduğu yüzden fazla filmin müziklerinde imzası var.
Yorumlar
  • Hafızalarda kalıcı bir film yapmak isteseydiler John Williams'ı tutmuş olmaları gerekirdi şimdiye kadar. Hele Howard Shore gibi bir yeteneksizi LOtR'da nasıl kullandılar hala anlayamıyorum. Adamın tüm film müzikleri berbat ve tek bir ritimden oluşuyor. Bence 2 oscarı haketmiyordu LOtR'un müziği....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir