11 Temmuz 2006 10:10

Kontrol Corbijn'de

Joy Division liderinin hayatı beyazperdede...

Video klip dünyasının en önemli isimlerinden Anton Corbijn, Control adını taşıyacak bir biyografik film ile efsanevi grup Joy Division'n lideri Ian Curtis'in yaşamını gözler önüne serecek. Daha çok fotoğraf ve klip işlerine bakan Corbijn ilk defa bir sinema filmi için kamera arkasına geçiyor...Sam Riley filmde Curtis'i canlandıracak. Hayat arkadaşını ise Samantha Morton'un canlandıracağı film, sanatçının son yıllarında grubu, karısı ve kız arkadaşı ile arasındaki ilişkilere yoğunlaşacak.Filmin müziklerine ise David Bowie, Iggy Pop, Roxy Music, Lou Reed gibi isimlerin katkıda bulunacağını şimdiden müjdeleyelim.Yönetmen "bomba" projesiyle ilgili, "eğer bu hayatta tek film yapacaksam bu Control olmalıdır" demiş. Geçtiğimiz yıllarda bütün klip çalışmaları The Work Of Directors serisinden çıkan bir DVD'de toplanan yönetmene güvenimiz sonsuz. Müzik dünyasına eğilen filmlerin kötü çıkma olasılığı da çok fazla olmuyor bildiğiniz gibi...
Yorumlar
  • 24 hour party people filminden sonra merakla bekledigim film diyebilirim. iyi bir gruba biyografi filmi cekiliyor. bilmeyenlerede tavsiye ederim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir