25 Eylül 2009 10:12

Köprüde Buluşalım!

Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar seminerleri başlıyor...

Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında son üç yıldır düzenlenen ve sinema profesyonellerinden büyük ilgi gören "Köprüde Buluşmalar" seminerleri bu yıl 15 Nisan Çarşamba ve 16 Nisan Perşembe tarihlerinde gerçekleştirilecek. Avrupa'dan ve Türkiye'den sinemacıların büyük ilgi gösterdiği "Köprüde Buluşmalar" bu yıl Ermenistan'da da konuklar ağırlayacak. "Köprüde Buluşmalar" aralarında Media International, Berlin Film Festivali Dünya Sinema Fonu ve Ortak Yapım Marketi, Türkiye-Ermenistan Sinema Platformu, ACE, Binger Lab, Paris Project, The Match Factory ve Eurimages gibi kurumların temsilcilerini bir araya getirecek. "Köprüde Buluşmalar"da 15 Nisan Çarşamba günü Avrupalı bağımsız yapımcılara destek veren eğitim ve geliştirme merkezi ACE ve Berlin Film Festivali bünyesinde yer alan Dünya Sinema Fonu ile Ortak Yapım Marketi hakkında iki sunum gerçekleştirilecek. Öğleden sonra gerçekleşecek oturumlara ise The Match Factory ve Zanzibar Film'in temsilcileri de katılacak. 16 Nisan Perşembe günü ise  iki komşu ülke arasında yeni ortak yapım imkânları sağlamayı hedefleyen Türkiye-Ermenistan Sinema Platformu'nun tanıtımıyla açılacak. Öğleden sonraki oturumlarda, uluslararası ortak yapım konusu İsrail Film Fonu ve Saraybosna Film Festivali gibi kurumlardan gelen temsilcilerin katılımıyla tartışılacak. Tüm sinemacılara açık olan seminerlerin katılım ücreti 50 TL.  Köprüde Buluşmalar Uzun Metraj Film Projesi Geliştirme Atölyesi'nin ikincisi de seminerler kapsamında gerçekleştirilecek. Büyük ilgi gören atölyeye yapılan 86 başvuru arasından seçilen 12 film projesi seminerler kapsamına kapalı atölyeye katılacak. Atölye katılımcıları arasından birinci seçilen projeye Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 18 Nisan Cumartesi akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı'nda gerçekleşecek Festivalin Kapanış Töreni'nde 10.000 USD para ödülü verilecek.Program hakkında detaylı bilgi almak için hemen tıklayı!
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

   Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

  • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

   Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

  • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

   Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir