11 Mart 2010 12:45

Köprüde Buluşalım!

29. Uluslararası İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi film projelerini bekliyor.

İstanbul Film Festivali Türk sinemacıların projelerini uluslararası platforma taşımaya devam ediyor:Uluslararası İstanbul Film Festivali'nin Köprüde Buluşmalar seminerleri kapsamında 2008 yılında başlattığı ve 1415 Nisan 2010 tarihlerinde üçüncüsü düzenlenecek olan Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi proje başvurularını bekliyor. Türkiye'den uzun metrajlı film projelerine açık olacak Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi'ne katılmak isteyen yönetmen ya da yapımcıların, başvurularını en geç 29 Ocak 2010 tarihine kadar onthebridge@iksv.org adresinden veya postayla Uluslararası İstanbul Film Festivali'ne göndermeleri gerekiyor. Başvuru için gereken belgelere dair ayrıntılı bilgiyi içeren yönetmeliğe ve başvuru formuna www.iksv.org/film adresinden ulaşılabilir.Sinemacıların projelerini uluslararası bir platformda sunmalarını sağlamayı ve yapım sürecini başlatmaları için gerekli desteği bulmalarına olanak vermeyi amaçlayan Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi, 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında, 1415 Nisan 2010 tarihlerinde gerçekleşiyor. İKSV tarafından Akbank sponsorluğunda düzenlenen 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 318 Nisan 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Köprüde Buluşmalar Uzun Metrajlı Film Projesi Geliştirme Atölyesi kapsamında 2008 yılında Belma Baş'ın Zefir, 2009 yılında Hüseyin Karabey'in Sesime Gel! isimli projeleri birinci seçilerek Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 10.000 USD para ödülüne layık görülmüştü. Seçilen projelerin yönetmen ve yapımcıları Arte, Eurimages, Fortissimo Films, Binger Lab gibi uluslararası film kuruluşlarının temsilcileri ile görüşme fırsatı bulacak. Böylece Türk sinemasının projelerine ve ortak yapımlara uluslararası finansman sağlanması için ilk adımlar atılmış olacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir