25 Eylül 2009 10:12

Köprüdekilerin Yolu Uzun

28. Uluslararası İstanbul Film Festivali ve 16. Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Film Yarışması'nda En İyi Film ödülünü alan Köprüdekiler şimdi de dünya festivallerinde...

Yönetmenliğini Aslı Özge'nin yaptığı, dünya prömiyerini 7 Ağustos'ta 62. Locarno Film Festivali'nde yapacak olan Köprüdekiler, yarışmanın 'Günümüzün Yönetmenleri' bölümünde 'Altın Leopar' ödülü için yarışacak. Locarno Film festivalinin hemen ardında 15. Saraybosna Film Festivali'nde Saraybosna'nin Kalbi Ödülü için yarışacak olan film, 10-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek 34.Toronto Film Festivali'nin Dünya Sinemasının en iyi örneklerinin sunulduğu 'Contemporary World Cinema' bölümüne davet edildi. Kuzey Amerika Galasını Toronto'da yapacak olan Köprüdekiler Londra Film Festivali ve Montpellier Film Festivali'leriyle uluslararası yolculuğuna devam edecek.Yeni Sinemacılar ve Endorphine Production'ın yapımcılığını üstlendiği Türk-Alman yapımı Köprüdekiler Türkiye'de 16 Ekim'de izleyiciyle buluşacak.
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir