16 Nisan 2016 10:10

Korku cenneti 2000'ler

2000'lerde çekilen 26 korku filmi.

Korku filmleri her dönemin popüler türleri arasında görülmüştür. Hatta, kendine has seyirci kitlesi olan en büyük tür olarak bile nitelendirilebiliriz korkuyu. Bu türe karşı eğilimi olsun olmasın, neredeyse her sinema sevdalısının aklına kazınan bazı korku filmleri vardır. İşte bunlardan derlenen, 2000'lerin başındaki 26 korku filmi karşınızda.1. American Psycho(2000)
Çıplak Christian Bale'ı izleyicilerle buluşturmasının getirdiği artı bir yana, bol kanlı sahneleri ile sevdalısına iyi bir sinema deneyimi yaşatıyor. Eğer kan görmeye dayanamıyorsanız, bu filme pek bulaşmayın.

2. Final Destination(2000)


Film, ölümün hükmünü beklememizden ibaretti. Nereye kaçarsak kaçalım beklenen tehlike, gelip bizi bulacaktır.3. What Lies Beneath(2000)
Bir Ouija tahtasından asla iyi bir şey çıkmayacağına dair en önemli kanıttı.4. Jeepers Creepers(2001)
Eğer bir gün tatile gitmeye karar verirseniz sakın rotanızı değiştirmeyin.5. The Others(2001)
Sanırım çocuk sahibi olmamamız gerektiğini gösteren bir yapımdı. Başımıza beladan başka bir şeygetirmiyorlar.6. Cabin Fever(2002)
Eğer ormanın en ücra köşesinde bir kulübe kiralıyorsanız, olacak kötü şeyleri beklemeye başlayabilirsiniz.7. Halloween: Resurrection(2002)
Düzinelerce cinayet işleyip, kendini her zaman ölümden kurtarankarakterimiz için bu filmin adını, "Asla Ölmeyecek Olan Adam" olarak değiştirebiliriz.8. The Ring(2002)
Bir kaset izleyip ölmek mi? Muhtemelen DVD'ninicat edilmesinin en önemli sebebi bu filmdi.9. Freddy vs. Jason(2003)
Kafanı kesmek isteyen bir kişiden daha iyi olan şey nedir? Kesinlikle iki kişi.10. The Texas Chainsaw Massacre(2003)
Texas seyahat için tatlı bir yer gibi gözüküyor değil mi? Bölge halkının sizi, açtıkları kolları ve elektrikli testereleriyle karşılayacağından emin olabilirsiniz. Muhteşem, öyle değil mi?11. Creep(2004)
Yerin altında korkulacak tek şey sıçanlar değildir.12. The Grudge(2004)
Özet olarak siyah saçlı küçük bir kız çok kötü şeyler yapıyor.13. Saw(2004)
Hayır, kimse bisiklet süren kukla bir palyaçoyla oyun oynamak istemiyor.14. The Amityville Horror(2005)
Çıplak Ryan Reynolds filmin odağını oluşturuyor. Ryan Reynolds ve karın kasları yüzünden kimse filmin ne hakkında olduğunu bilmiyor.15. The Descent(2005)
Eğer arkeolog değilseniz bir şeyleri keşfetmek için mağaraya girmeyin.16. Wolf Creek(2005)
Gerçek bir hikayeye dayanan o filmlerden biri.17. The Hills Have Eyes(2006)
Eğer güvenlik nedeniyle halka kapatılmış bir alana giriyorsanız, biraz aptalsınız demektir. Kötü şeyler olacaktır ve kimseyi suçlamayın, sizin suçunuz.18. Silent Hill(2006)
Eğer çocuğunuz uykularında "sessiz tepe" diye bağırmaya başlamışsa, kendinizi kurtarım. Mesela her şeyi geride bırakıp ülkenin diğer bir ucuna gidebilirsiniz.19. When a Stranger Calls(2006)
Telefon çağrılarının neden kötü olduğunun açık bir kanıtı. Ne tür bir psikopatın seni arayacağını asla bilemezsin.20. Paranormal Activity(2007)
Eğer kendini uyurken çekmek için bir kamera satın alırsan muhtemelen korkutucu şeylere şahit olacaksındır.21. Vacancy(2007)
Evet hiçbir yerin ortasındaki bir motelde kalmak çok iyi bir fikir gibi duruyor. Bir de seni öldürmek isteyen insanlar tarafından kapana kısılınca şaşırıyorsun.22. Dead Silence(2007)
Hiçbir şey yapmamasına rağmen şeytani görünen bir kuklayla oynamak çok da iyi bir fikir olmasa gerek.23. The Haunting in Connecticut(2009)

Evet gene çocuklar. Çocuk yapmayın. Böylece ölüm riskiniz azalabilir.24. My Bloody Valentine 3D(2009)

Sevgililer gününde herkesin isteyeceği şeyler bellidir: Çikolata, çiçekler ve seni öldürmeye çalışan baltalı bir katil.25. Sorority Row(2009)
Birinin ölümü üzerinden bir şaka yapmak çok da zekice değil. Kötü şeyler olacağı sizce de belli değil mi?26. The Uninvited(2009)
Filmin ismini fark ettiniz mi? "Davetsiz". Bu partiye davetli değilsin.

AHMET TOĞAÇ
Yorumlar
  • Rose Red Konağı nerde admin ?

  • korku kapanı serisi unutulmuş

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir