30 Temmuz 2003 12:53

Korkunun Kralından Krallık Yorumu

Stephen King'in yazdığı Kingdom uyarlaması kadroyu topluyor.

Daha önce Stephen King üzerine hazırladığımız SineMasal dosyasında müjdelediğimiz Kingdom Hospital isimli televizyon dizisi ekibini oluşturmaya başladı. Stephen King'in senaryosunu yazdığı dizi, Lars Von Trier'in kült televizyon dizisi Krallık'ın Amerikan versiyonunu gözler önüne serecek. Andrew McCarthy, Diane Ladd ve Bruce Davison yakın zamanda projede yer almak üzere anlaşma imzaladılar. ABC televizyonu için hazırlanan 15 saatlik dizi, Şubat ayında yayınlanacak olan 2 saatlik bir prömiyerin ardından her Perşembe izleyicilerin karşısına çıkacak. Trier'in Krallık'ı Danimarka'da bir hastanede yaşanan doğaüstü olayları konu ediniyordu. Amerikan versiyonunda McCarthy Operatör Dr. Hook'u canlandıracak. Ladd ise hastalık hastası medyum rolüyle karşımıza çıkacak. Davison ise Dr. Stegman olarak televizyon izleyicilerinin huzuruna çıkacak. Biz diziyle nasıl tanışır, nasıl buluşuruz bilinmez ama umarım gerçekleşir, merak etmemek mümkün değil çünkü..!
Yorumlar
  • Belkide bu dizi-film için yorum yazmak çok geç olmuş olabilir ama ben bu yapımı Atv'de izleme fırsatını buldum.Hiç bir bölümünü de kaçırmadan filmi izledim.Geç vakitlerlerde yayınladıkları için na çok uykusuz kaldığımı hatırlıyorum.Siz de takdir edersiniz ki The Kingdom aslında Avrupa yapımı bir korku dizisiydi.Ben ilk versiyonu izlemedim Stephen King bu Amerikan versiyonun da dizi üzerinde kendi tarzını koyduğu rahatlıkça anlaşılıyor.Evet film belki zaman zaman aptallaşıyor ve gereksiz yere saçmalayabiliyor.Ama hastanin koridorların,duvarların içinde gizlenen hayaletler ve hastanede yıllardır yatan tüyler ürpertici bir sır gerçekten korkutucu olabiliyor.Stephen King'in Kingdom Hastanesi'nin kadrosu da aslına bakarsınız hiç de fena değil.Zaten hikaye itibariyle de film fazlasıyla tatminkar olduğu için geriye koltuğunuza yaslanıp,ışıklarınızı söndürüp,televizyonunuzun sesini açıp dizinin keyfini çıkarmanız.Stephen King'in taze yorumu ve üslubuyla The Kingdom Hospital.

  • atv aldııııııııııııııııııı

  • Stephen King'i Anlatmak Aslında Çok Zor Aklını Öyle Bir Kullanıyor ki Kısaca Korkunun Deha Adamı Zaten Bana Göre It Filmiyle Herşeyi Kanıtladı Tabii Kitabları Birbirinden Güzel Tabii Yorum Yapmamak Lazım korku Dalında Bi Dean R. Koontz Var Ama Pek Konuşulmuyor. King Kadar Olamaz Tabii King'in En Güzel Yanı Doğaüstü Olaylarla ilgili Çok Güzel Hikayeler Romanlar Yazıyor Zaten Son Zamanlarda Yapılan Bu Tarz Filmlerde Hep King'in Uyarlamasına Yada Onun Düşüncesinden Gidilerek Yapılıyor. Cnbc'yi Ve Dizilerini Hiç Sevmem Ama Böyle Bi projenin bu Kanalda olması onları yüceltir Zaten Buffy Ve Angel daki İzlenim Oranı Azalırsa Herkes King Babanın Dizisiyle Bayağı Bi Etkilenir Umarım Keşke Diğer Kanallarda Diğer Filmlerini Verse Nedense It Filmi Çok Eskiden Star kanalında Verilmişti. Özellikle (Tommyknockers, Yüzyılın Fırtınası, Creepshow The Fog, Ve Diğer Filmlerini Çok Merak Ediyorum En Azından Kitabını okurken İnsan Filminide İzlemek İstiyor. Tabii ki Rüya Avcısı Gibi Yapılmamış sa! Bu Dizinin İyi Olacağını Sanıyorum Ama En Önemlisi Kurgu Ve Hikayenin En Kritk Noktalarının Tam Hikayede Anlatıldığı Gibi Olursa Bu Yanının Olumsuzluklarını rüya Avcısında Gördük Pek Beğenilmedi!

  • Cnbc sana güveniyorum inşalah bu seriyi alırsında ismini daha da yüceltirsin.Stephen amcamın uyarlamalarından çoğunu hazetmedim ama tabiki boş bir dizi değildir..

  • En önemlisi biz nasıl izleyeceğiz bizim kanalları ağa dizileri sardı.Bence bizdede bu tarz seyler denenmeli.Cine 5 alsada doya doya izlesek...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir