13 Mayıs 2003 23:41

Korsanlar Harry Potter 2'ye Kancayı Çoktan Atmış

Harry Potter ve Sırlar Odası'nın korsan kopyaları, film henüz vizyona gösterime girmeden net üzerinde belirdi.Hatta korsan sitelerin bazıları, film İngiltere ve Amerika'da henüz bugün gösterime girdiği halde, çoktan 500'den fazla download yapıldığını belirtiyorlar.Filmin yapımcısı Warner Bros, bu konuyu çok ciddiye aldığını açıklamış durumda. Firmanın korsanlığa karşı elinden gelen tüm yasal prosedürleri işlettiği belirtiyor. Ancak Internet'in kontrol edilemeyecek kadar uçsuz bucaksız bir mecra olduğu da aşikar. Zira bir site kapandığında yerine onlarcası açılıyor.Sırlar Evi'nin son illegal kopyaları Slashdot.org isimli sitede görüldü. Ancak haber yazıldığı saatlerde temiz görünen sitenin yöneticileri çoktan hizaya gelmiş görünüyorlar. Kopyaların, ön gösterimler sırasında perdeden dijital kameralarla çekildiği sanılıyor. 400 ve 600 Mb boyundaki dosyaların download edilmesinin de epeyce zaman alacağı ortada. Tavsiyemiz, sinemaseverlerin pek ahlaklı olmayan yöntemlerle zaman ve para kaybetmeleri yerine, bu merak uyandıran filmi sinema hakkıyla izlemeyi tercih etmeleri yönünde...Bu arada, stüdyoların filmleri internet üzerinden legal olarak dağıtmak üzere kendi girişimlerini başlattıklarını da belirtelim. MGM, Paramount, Sony, Universal ve Warner'ın aralarında bulunduğu majörler, Movielink.com isimli site üzerinden filmlerin dijital olarak kiralanıp izlenebileceği bir servis başlatıyorlar. Kataloğunda ilk aşamada 170 filmin yer alacağı siteye şimdilik sadece ABD'li kullanıcılar bağlanabiliyor.
Yorumlar
  • Korsan VCD den film izlemenin zevkini hiç anlamıyorum. Ne görüntü kalitesi nede ses kalitesi olmayan televizyondan da teknik olarak kalitesiz bir şeyi izlemek film izlemek değildir. Ancak sinemaların ve Orjinal VCD ve DVD lerinde oldukça pahalı olduğu bir gerçek. Ama Korsana da kesinlikle Hayır!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir