5 Eylül 2005 12:10

Kovboylar da Aşık Olur

Brokeback Mountain Venedik'te

Uzun zamandır bahsedilen Ang Lee'nin yeni filmi Brokeback Mountain, 62. Venedik Film Festival'inde dünya galasını yaptı. Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal'ın rol aldığı film, E Annie Proulx'nun kısa öyküsünden uyarlandı. 1963 yılında Wyoming'de iki kovboy arasındaki duyarlı aşk ilişkisini anlatmakta.Filmin prodüktörü James Schamus'un belirttiğine göre daha önce hiçbir eşcinsel kovboy filmi yapılmadı ve Brokeback Mountain işlediği konu itibari ile cesur bir film. Lee ise aşkı tanımlarken karısına hissettiği aşk ile bir erkeğin başka bir erkeğe hissettiği aşk arasında bir fark olmadığını belirtiyor.Tayvan doğumlu Ang Lee, Amerika'ya yabancı bir kişinin, var olan hayatın alt metnini daha kolay okuyabildiğinden bu konuda bir film yapmayı seçtiğini belilirtti. Bütçenin daha az tutulması için film Kanada'da çekildi.Hulk sonrasında bu tarz bir film ile seyircinin karşısına çıkmak cesur yönetmen Lee'ye yakışırdı. Artık vahşi batıda hiç bir şey eskisi gibi olmayacağa benziyor.
Yorumlar
  • olumsuz tebkiyi verenler sizlersiniz adam ayakta alkışlandı benimde alkışladığım gibi

  • Jake için iyi bir deneyim olmuş ve biraz olgunlaştırmıştır,olumsuz tepki almanın da ne kadar doğal olduğunu bilincine yerleştirmiş,tüm olumsuzluklara rağmen de sadece rolünü yaptığı için gururla ayakta durmasının yapılacak en iyi şey olduğunu ve bunu bir kenara bırakıp yeni projeler için kafa yorması gerektiğini öğrenmiştir heralde..Çok da başarılı olmuş olması bu filmde de,başarılı grafiğinin yükselmesini sağladığından,her bir filmde daha da kendini aşıyor bu oyuncu ..

  • çok farklı bir konusu var ve ben şimdiden merak etmeye.Hamam ve Cani gibi eşcinsel aşk içerikli unsurlar taşıyan başarılı filmlerden sonra brokeback dağı'nı merak etmemek biraz güç oluyor yani...

  • Acıkcası bu filmi merak etmeye başladım adı şimdiden oscarlarda geciyor jake gyllenhall bu yıl hem jarhead ile hemde bu film ile oldukça iddalı...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir