25 Mart 2006 23:08

Kovboylar Hakkımı Yedi

Quaid yapımcılara ateş püskürüyor

Randy Quaid, Brokeback Dağı'nın yapımcıları James Schamus ve David Linde'ye ateş püskürüyor. Variety'nin haberine göre ünlü aktör, prodüksiyon hakkında kendine yalan söylendiği ve kandırıldığı iddiasıyla yapımcılara 10 milyon dolarlık tazminat davası açtı.Focus Features'ı suçlayan aktör, kendisine filmin düşük bütçeli ve iddiasız bir yapım olacağının söylendiği bu nedenle de normalde aldığının çok altında bir ücret karşılığı filmde oynamayı kabul ettiğini söylüyor.Ancak filmin Altın Küre'nin ardından üç de Oscar kazanması ve dünya çapında 160 milyon dolar hasılata ulaşmış olması aktörün iddialarına temel oluşturdu.Quaid'ın avukatı iddianamesinde müvekkilinin ünlü bir aktör olduğunu, rol aldığı filmlerin dünya çapında 2 milyar dolar hasılat elde ettiğini ve kendisinin yanlış yönlendirilerek hakkının yendiğini söyledi.Brokeback Dağı'nda çiftlik sahibi Joe Aguirre olarak karşımıza çıkan Quaid'ın davasıyla ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Eğer filmi izleme şansını henüz yakalayamadıysanız yazarlarımızın görüşlerine Sinekritik ve Sinemasal köşemizde göz atabilirsiniz.
Yorumlar
  • bu adama ne denılebılır kı? bu fılm zaten bagımsız fılm dıye nıterılendırılecek bır fılmdı.Kımse boyle bır basarıyı bu fılmden beklemıyordu.14 mılyon dolar lık bır fılm gısede 90 mılyonluk hasılatı gecınce , ınsan boyle seylere basvurur tabı.Ang Lee nın zaten nıhaı amacı kendı egosunu tatmın etmekmıs bu fılmle.Bır de en azından 10 mılyon doları gısede toplayabılmek.Boyle bır fılmde oynadıgı ıcın Ang Lee ye dua edecegıne yaptıgı fazlasıyla kustahca olmus...

  • Brokeback Mountain, gişede böylesi bir başarı elde etmesi beklenen bir film değildi. Filmin gişesi, her türlü endüstri tahminini çok üstüne oldu. Yapımcı şirket Focus Features, bu filmden önce 40 milyon dolar hasılata ulaşmış bir film bile çıkaramamıştı. BM için, "40-50 milyon dolar hasılat yaparsa Oscar için de bir şansı olabilir belki"nin ötesinde bir gişe beklentisi yoktu. Burada asıl açıkgözlük eden, Randy Quaid'dir... 14 milyon dolar gibi Hollywood için oldukça düşük bir bütçeyle çekilmiş bir filmde hepi topu 3-4 sahnede gözükecek bir "yan rollerin adamı"na böyle bir teklif götürülmesi normaldir. Independence Day vb. filmlerde karikatür tiplemeler canlandırmanın ötesinde bir kariyeri kalmamışken BM gibi bir filmde böyle bir rolü kapmış olması bile kariyerinin şu aşamasında önemlidir. gerisi biraz küstahlıktır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir