2 Eylül 2013 00:00

Koza'ya 'dört büyük'lü tarihi açılış

20. Adana Altın Koza Film Festivali'nin 16 Eylül Pazartesi akşamı yapılacak Açılış Töreni'ne sinemamızın 'Dört Yapraklı Yonca'sı olarak anılan Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın damgasını vuracak.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 20’ncisi düzenlenecek Altın Koza Film Festivali, 16 Eylül Pazartesi tarihi bir açılışa sahne olacak.


Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ‘Dört Yapraklı Yonca’ olarak anılan Türkiye sinemasının dört büyük kadın oyuncusu Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın’ın festivalin açılışı vesilesiyle Adana’da olacağını duyurdu.

2014 yılında Türkiye sinemasının, 100. yılının kutlanacağına dikkat çeken Zihni Aldırmaz, Şoray, Girik, Koçyiğit ve Akın’ın sinema tarihimizdeki en önemli kilometre taşları olduklarını ifade ederek; “Bu dört sanatçımız, sadece belli karakterlere hayat veren profesyoneller değil. Büründükleri her rol, sanki gerçek bir karaktermiş gibi bizimle birlikte, bizim içimizde yaşamaya devam ediyor. Onlar sadece sinemamıza değil, yaşamlarımıza da damgasını vurdu” şeklinde konuştu.

Sinemamızın dört büyük kadın oyuncusu Fatma Girik, Türkan Şoray, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit ilk kez 2001 yılında Ankara’da Uçan Süpürge Kadın Festivali’nin açılış gecesinde aynı sahnede bir araya gelmişti.


Altın Koza’nın açılışı 16 Eylül Pazartesi akşamı saat 20.30’da Merkez Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek. Açılışa, Göksel de eski Türk filmleri müziklerinden seçtiği repertuvarla sahne alacak. Festival 22 Eylül’e kadar devam edecek.


Yorumlar
  • Canım Adana'mızın kültür,sanat,spor ve ekonomide tekrar üst sıralarda olabilmesi için yapılacak tüm çalışmaları canı gönülden destekliyorum.Haydi Adana'm ileri.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir