13 Mayıs 2003 23:41

Kralın Dönüş Yolcuğu Yeni Zelanda'da Başlayacak

Tolkien'in üç ciltlik unutulmaz eserini sinema tarihinde eşi görülmemiş bir prodüksiyonla "üçü bir yerde" çeken ve geçtiğimiz hafta vizyona giren Yüzüklerin Efendisi: İki Kule ile gündemin en tepesine oturan Peter Jackson, memleketlilerine tabiri yerindeyse esaslı bir kıyak geçmeye hazırlanıyor. Zira üçlemenin son ayağı olan Kralın Dönüşü'nün dünya prömiyeri Yeni Zelanda'nın Wellington şehrinde, yani Jackson'ın doğduğu kasabada yer alacak.The New Zealand News isimli gazete çıkan haberde, yönetmenin şu sözleri yer alıyor: "New Line bana söz verdi ve ben sözlerinde durmaları için elimden geleni ardıma koymayacağım. Bu ülke bir dünya prömiyerini hakediyor ve bunun son filmle olması en mükemmeli."Hatırlanacağı üzere üç filmin tamamı bir kerede Yeni Zelanda'da çekilmişti. Ülke, hem doğası, hem büyük prodüksiyonları gerçekleştirmeye uygun altyapısı hem de kaliteli insan gücüyle Jackson kadar yapımcıların da takdirini kazanmıştı.
Yorumlar
  • Yakışır ,yapsın tabii adam 7 ylını filme adamış...

  • Zaten peter jackson hep yeni zelandanın iyiliği için yaptı ben olsam başka yerde gösterime sokmazdım filmi izlemek isteyen gelir izler

  • Bence gayet normal ve insani bir dilek.Yaptığı işi göze alırsak bunu hakediyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir