15 Ekim 2012 00:00

Kristal Kayısı'nın sahipleri belli oldu

Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali’nin ''Yaşam Boyu Başarı Ödülü'' ve ''Onur Ödülü'' sahipleri belli oldu.

Bu yıl 9-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan festival kapsamında verilen ''Yaşam Boyu Başarı Ödülü''ne Münir Özkul ve Türker İnanoğlu, ''Onur Ödülü''ne ise Türkan Şoray, Kadir İnanır ve John Sayles değer görüldü.

Ayrıca Türk sinemasına kaleme aldığı kitaplarla pek çok eser kazandıran sinema yazarı ve araştırmacısı Ali Can Sekmeç'in özel olarak hazırladığı, sanatçıların daha önce hiçbir yerde yayınlanmayan fotoğraflarının da bulunduğu ''Türk Sinemasında 55 Yıl: Türker İnanoğlu'' ve ''Kendine Benzeyen Adam: Münir Özkul'' kitapları festival yayınları arasındaki yerini alacak. ''Kendine Benzeyen Adam: Münir Özkul'' kitabı ise büyük usta için yazılmış ilk ve tek kitap olma özelliğini taşıyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir