25 Ağustos 2010 00:00

'Kubilay' Cumhuriyet Bayramını bekliyor

Geçen Aralık'ta biten film 29 Ekim'de vizyona girecek

Senarist ve yönetmen Faik Ahmet Akıncı, Cumhuriyet tarihinin Şeyh Sait isyanından sonra tanık olduğu ikinci büyük irtica olayı olan Menemen Olayı’nı 'Kubilay' adıyla sinema filmi haline getirdi. Akıncı’nın senaryosunu yazdığı ve yönettiği, Turgut Özakman’ın danışmanlığını yaptığı filmde, başrolleri Arda Kural, Selahattin Taşdöğen, Ünsal Emre, Nevin Yılmaz ve Yalçın Mıhçı paylaştı.
BÜTÇESİ 1 MİLYON 500 BİN DOLAR


1930’da Menemen'de şeriat yanlıları tarafından şehit edilen öğretmen Mustafa Kemal Kubilay’ın yaşadıklarını konu edinen 'Kubilay'ın çekimleri geçen yılın Aralık ayında bitirildi. Ancak, filmin yapımcı şirketi Batı Yapım, dağıtımcıların taleplerine rağmen, harcadığı 1 milyon 500 bin doların geri dönüşünü hemen sağlamak yerine, filmin Cumhuriyet Bayramı’nda gösterime girmesinin daha anlamlı olduğu düşüncesiyle, 29 Ekim tarihini beklemeyi tercih etti. Aylar önce tamamlanan film, izleyicisiyle buluşmak için gün sayarken, yönetmen Akıncı, filmin çok ses getireceğine inandığını söylüyor.Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir