12 Ağustos 2010 00:00

Kubrick çok iyi dansçıydı

Stanley Kubrick, Sinemanın en büyük isimlerinden, Bir dahi, 1999'da hayatını kaybeden usta yönetmenin savaş karşıtlığını, dansa olan tutkusunu ve kayıp projesini Christiane Kubrick anlattı.

Sinema tarihinin dahi isimlerinden, usta yönetmen Stanley Kubrick’in eşi Christiane Kubrick, Guardian yazarlarından Tom Happold’a 41 senelik evlilikleri, ünlü yönetmenin ‘Yahudi soykırımı’ ile ilgili kayıp projesi ve valsa karşı duyduğu gizli aşkı anlattı.


Happold’un ‘Paths of Glory’ filmi ile ilgili sorduğu soruları tüm içtenliğiyle yanıtlayan Christiane Kubrick, ''Stanley ile birbirimizi daha önceden tanıyorduk. O beni tiyatroda izlemişti, sonra evlendik. Çok güzel bir yaşantımız oldu. Açıkçası öyle biriyle evlendiğim için şanslıydım ve tabii ki o da şanslıydı'' dedi.


'STANLEY ÇOK İYİ BİR DANSÇIYDI'
Ünlü yönetmenin romantik ve aynı zamanda iyi bir dansçı olduğunu söyleyen Kubrick sözlerine şöyle devam etti: ''Stanley çok iyi bir dansçıydı. Ama bu yeteneğini gizlerdi; çünkü gösterişli bir insan değildi. Ben aynı zamanda ressamdım, o ise yönetmendi. Birbirimizle uyumluyduk. Stanley zekiydi, yetenekliydi. Politika ve sporla ilgilenirdi, aynı zamanda, tam bir savaş karşıtıydı. Zor bir işi vardı; ama o bundan zevk alıyordu.


Happold’ın, ''Filmlerinde sizin hayatınızı da kullandı mı? Yani birbirinizden etkilendiniz mi?'' sorusuna ise, Kubrick, ''Bilemiyorum. Uzun süre evli kalan çiftlerin mutlaka birbirleri üzerinde etkileri vardır diye düşünüyorum'' dedi.


Röportaj sırasında usta yönetmenin ‘Holocaust’ adlı filminden de bahseden Christiane Kubrick, ''Aslında güzel bir film olacaktı. Film, Yahudi soykırımı ile igiliydi; ama ne yazık ki gerçekleşemedi'' diye konuştu.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir