13 Mayıs 2003 23:41

Kubrick'in Gerçekleşmeyen Hayali: Napolyon

1999 yılında kaybettiğimiz büyük sinemacı Stanley Kubrick'in yapmayı planladığı "Napolyon" ile ilgili filmin, çalışmaları sanatçının ailesi tarafından kitap haline getiriliyor.Kubrick'in karısı Christiane ve kardeşi Jan Harlan'ın beraber hazırladıkları kitabın adı: "Stanley Kubrick'in Yapılmayan Şaheseri: Napolyon" olarak belirlendi.Kubrick'in dünyanın en büyük egolarından biri olarak nitelendirdiği Napolyon'a olan ilgisinin, bu büyük devlet adamının hırsına yenik düşmesinden kaynaklandığını söyleyen kardeşi Harlan, ağabeyinin ölümünden önce 18.000 kitaptan oluşan bir Napolyon kütüphanesine sahip olduğunu ve 30 yıllık düşünü gerçekleştiremeden göçtüğünü dile getirdi. Ünlü yönetmenin ailesi, projeye başka birinin sahip çıkmakmasına şu an için pek sıcak bakmıyor.
Yorumlar
  • Bence "napolyon" ilerleyen dönemde yapılır. Aslında" Hıtler"in de filmini yapsalar hiç fena olmaz. Ha bir de "Atatürk"ün filmi sanırım yapım aşamasındaymış büyük ihtimalle duymuşsunuzdur. İnşallah güzel olur merakla bekliyorum.

  • ben yarım kalan bir projenin başka bi yönetmen tarafından tamamlanmsını doğru bulmuyorum.çünkü sinema bir yönetmenin kendi duygu,düşünce ve hayalerinin yansımasıdır bir başkasının bu gerçeği yakalayailceğine inanmıyorum ancak bence A.I.'da Spielgberg'in Kubirck'in sinema tarzını çok iyi özümsemiş olduğunu söyleyebilirim.Açıkçası filmde bir S.Kubrick filmindeki tadı alabildiğimi rahatlıkla söyleyebilirim.Film oldukça güzeldi.Helal olsun spielgberg'e en azından projeye ticari kaygıyla eğilmemiş!

  • kubric sinemanın efsane yönetmeni çok ters bir zamanda aramızdan ayrıldı onun yaratıp spielberg ün yönettiği a.i 'i çok beğendim ama filmi kubrick yönetseydi belki bir gişe filmi olarak gözükmiyecekti ve eleştirmenler tarafından daha çok beğenilecekti fakat film benim gözümde hala bir başyapıt günümüze bakacak olursak onun kalitesinde lynch,spielberg,ve sodenbergh' görüyorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir