13 Mayıs 2003 23:41

Kubrick'in Son Kahkahası...

Kimse Stanley Kubrick'in espri anlayışı olmadığını iddia edemez. Gerçekten de efsanevi yönetmen mezarından kahkaha patlatıyor. Kahkahalar, porno karşıtı kampanyacı Lord Longford için.Şimdi 93 yaşında olan Longford, Kubrick'in çok uzun yıllardır düşmanı. "Otomatik Portakal" için sarfettiği ünlü "çok sinsi bir film, çok ciddi bir potansiyel tehlike" sözleri, Kubrick'in filmi İngiltere'de gösterime sokmaktan vazgeçmesiyle sonuçlanmıştı.Öyle görülüyor ki Kubrick bu saygısızlığı unutmamış. "Eyes Wide Shut"ın en tartışmalı sahnelerinden birinde, dikkatli bakan gözler, duvarda asılmış olarak Lord Longford'un biyografisini görecekler.Yakından tanıyanlar, Lord'un bunun ortaya çıkması sonucunda dehşete kapılıp iğreneceğini söylüyorlar. Tabii artık herşey için çok geç.
Yorumlar
 • Kubrick'in amacına ulaşabilmesi için, öncelikle izleyenin Lord Longford kimdir bilmesi ve bu dahi yetmeyip ayrıca o biyografiyi fark edebilmesi gerekir... Ewet espiri anlayışı olduğu doğru, lakin biraz fazla ince :)))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

  Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

 • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

  İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

 • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

  Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

 • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

  DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir