25 Eylül 2009 10:12

Küçük Bir Hatırlatma!

Basın gösterimleri ve galalar kimler içindir? Neden etkinlikler tüm sinema basınına duyurulmaz...

Türkiye'nin en popüler sinema sitesi Beyazperde olarak kurulduğumuz günden beri Türkiye'de vizyona giren filmleri eksiksiz bir şekilde film arşivimize ekledik. Yerli, yabancı, profesyonel, amatör; en popülerinden en kısıtlı gösterime sahip filme kadar tüm yapımlara eşit şekilde yaklaştık. Fakat son dönemde film şirketlerinin basına aynı şekilde yaklaşmadığını görüyoruz. Galalar söz konusu olduğunda basının ikinci plana düşmesine alışmıştık fakat bazı şirketlerin basın gösterimleri için de "seçici" davrandıklarını iyice kavramış durumdayız. Bazı film şirketlerinin basın gösterimlerini genele duyurmamasını anlayabilmiş değiliz. Bu nedenle bugünden itibaren Beyazperde'yi sinema basını içinde görmeyen/kabul etmeyen ve gösterimlere, galalara çağırmayan film şirketlerinin filmlerine sitemizde yer vermeyeceğimizi, arşivimize eklemeyeceğimizi üzülerek duyuruyoruz.Beyazperde Editörleri
Yorumlar
  • Çok haklısın, internet basını diye bir şey yavaş yavaş oluşuyor fakat bu insanların arasında bir dayanışmanın da olması gerekiyor. Türkiye'de marka olarak kabul edilen sinema eleştirmenleri/yazarları ve onların çalıştığı kurumlara yaklaşım çok farklı. Bu işi dernekten/gruplardan bağımsız yaptığınız zaman galalara, gösterimlere, festivallere davet edilmiyorsunuz.

  • Ya bu beyazperde.com'a özel bir durum değil aslında. İnternet sitelerinin basından kabul edilmemesi ile ilgili bir durum.Ve sorumlusu film şirketleri değil, sinema basınında çalışan ve bir dernek üyesi olarak kendi kimliklerini oluşturan yazarlarla ilgili bir durum.Bu yazarların çoğu birlikte takıldığı için, onların haberi olmaksızın sinemayla ilgili herhangi bir aktivite gerçekleşmiyor.Oysa artık insanların dergi okuyuculuğunu bırakarak, internete yöneldiğini ve interaktif bilgi paylaşımıyla sinema dünyasını takip ettiklerini, dolayısıyla geleceğin internette olduğunu göremiyorlar.Şu anda Türkiye'de 10 tane falan kaliteli sinema sitesi var.. Bunlar bir araya gelip bir birlik kurarlarsa çok büyük bir güç oluşturabilirler.

  • yerinde bir karar bencede,insanların böylesine geniş kapsamlı bir sitede buluşmaları ,sinema yorumlarının ve tanıtımlarının üst seviyede olduğu bir siteye gereken özeni göstermemeleri ve davetlerine yer vermemeleri bence çok yanlış.Beyazperde sitesinin aldığı kararı doğru buluyorum.

  • bence neden gayet açık..bukadar bilinçli,popüler ve sofistike bir sinema sitesini çekemeyebilir bazı ağır abiler )..malum yıllarca sinemayı birtek onlar bildi ,bize hangi film güzel yada değili onlar söyledi...bizimki gibi siteler artarsa onların sinemayı nekadar bildiği ortaya çıkar sonra ))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir