21 Aralık 2006 18:12

Küçük Kıyamete Az Kaldı!

Merakla beklenen filmin Gala'sı...

Beyazperde.com olarak Küçük Kıyamet'i henüz doğuşunda keşfettik ve tamamlanışına dek adım adım takip ettik. Filmin dün gece ilk defa görücüye çıktığı Kanyon Sinemaları'ndaki Gala'yı da kaçırmadık. Bir şölen havasında keyifli geçen Gala'yı büyük bir kalabalık izledi. Fuayede gösterilen filmin ilginç kamera arkası görüntüleri kokteyle katılanlar için oldukça ilgi çekiciydi. Gecenin yıldızları ise filmin küçük oyuncuları ve muhteşem bir elbise ile Başak Köklükaya'ydı... Küçük Kıyamet'in ilk gösterim heyecanı içinde olan Taylan Biraderler'i Yabancı Damat dizisinin oyuncuları da yanlız bırakmamıştı. Film bitişinde aldıkları olumlu tepkiler ile oldukça mutlu ve gururlu olan yönetmenler sevinçlerini ilk önce yapım ekibi ve oyuncular ile paylaştılar. Uyumlu ve titiz bir ekip çalışmasının neler başarabileceğini ve Türk Sinema Endüstri'sinin geldiği noktayı gösteren, Türkiye'nin merakla beklediği yapım yarın vizyonda... Filmin yönetmenleri Taylan Biraderler ve müzisyeni Kevin Moore ile yaptığımız röportajlar da kısa bir süre sonra yayında olacak. Gözünüz bizde olsun. Son olarak, Beyazperde.com Yazı İşleri Müdürü Bige Akdeniz'in jenerik müziğine sesi ile eşlik ettiğini belirtiyor ve jenerik bitmeden koltuğunuzdan ayrılmayın diyoruz.
Yorumlar
  • Film konu olarak güzel, ama bence yanlış ve yetersiz anlatım nedeniyle bu güzel konu ve önerme harcanmış. Filmde bir anda deprem oluyor, sonra aile arabalarına atlayıp kiraladıkları yazlık eve gidiyorlar orada bir süre sonra esrarengiz olaylar oluyor, deprem öncesinde tv de izledikleri filmdeki mafya babasını kahve sahibi ve magazin programındaki mankeni otostop çeken kız olarak görüyoruz, mezar taşlarında kendi isimlerini görüyorlar, bilge annesini görüyor, derken zeki karakteri arabasıyla kaza yaparken bilge de sonradan azrail olduğunu anladığımız bekçiyle yüzleşiyor ve filmin en vurucu cümlesini söylüyor; vakit geldi abla ev sahibi bekliyor... Biz bunları seyredip oh çok şükür aile kurtuldu derken bunların muhtemelen bilge tarafından görülen bir rüya olduğunu düşünüyoruz ama bu tamamen muallak...Yani depremden sonra izlediklerimiz görülen bir rüyamıydı? rüyaysa bu rüyayı kim gördü? Bilge gördüyse acaba insan enkaz altında kalınca bu tarz rüyalar mı görür? acaba bu rüya olarak algıladığım sahne o arada o şekilde anlatılsa daha mı güzel olurdu? Film şu haliyle insanların depremden ve ölümden korkmalarına sebep olur, ancak vakti zamanı geldiğinde kimse ölümden kaçamaz olarak algıladığımız önermeye hizmet etmiyor. Zaten depremde enkaz altında kalarak ölmüş olan zeki bilge nin gördüğü bir hayal de olsa neden 2. kez trafik kazasında ölüyor gibi soruları kimse kendine sormadı mı merak ediyorum...benim anladığım ise özetlemek gerekirse film depremi anlatıyor deprem oluyor ve bilge rüya görüyor deprem olmadan önce konuşulan her şeyi bu rüyada bilinçaltı kullanıyor ve ortaya karman çorman birşeyler çıkıyor...Biraz daha iyi bir anlatımla film güzel olabilirdi...ama şunları da söylemek isterim, bilgenin filmin başladığı sırada kızına söyledikleri çok güzeldi, Allah' tan ev sahibi olarak bahsedilmesi fakat izleyicinin bunu çok daha sonra anlayıp gerçekten ev sahibi olduğunu düşünmemiz bu da çok güzeldi, zeki nin ölmesi ve bekçiyle gelip kendi için kazılmış mezara girmesi bu çok çok etkileyiciydi, film sonuçta iyi ya da kötü izleyicide bir merak uyandırdı, ne oluyor dedirttirdi ama yine de bir şeyler eksik kalmış...

  • bence bu film en iyi taylan biraderler filmi

  • Vatana millete hayırlı uğurlu olur insallah :) şuan türk sinemasının güzel bir filme ihtiyaçı var....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir