13 Mayıs 2003 23:41

Kuleler Burada Çeteler Nerede?

Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, beklendiği üzre vizyona girdiği Çarşamba gününden itibaren 5 günde 100 milyon dolar sınırı kolayca aşmayı bildi. Üç günlük açılış hasılatı 61,5 milyon dolar olan film, böylelikle geçen sene aynı gün gösterime giren Yüzük Kardeşliği'nin 47,2 milyon dolarlık başlangıcını da geride bırakmış oluyor.Ayrıca Türkiye'de seyircinin durumuna baktığımız zaman tek rakibinin yine kendisi olduğunu ve kendisini de çoktan aştığını görüyoruz! İlk 3 günde 323.412 seyirci çeken film, en iyi açılış yapan yabancı film ünvanını, üçlemenin ilk filmi, Yüzük Kardeşliği'nden devralmış oluyor. İlk filmin açılışı olan önceki rekor ise 263.405'di.Aslına bakarsanız bu, yönetmen Peter Jackson'a güvenip üç filmi birarada çekmeye ikna olan New Line Cinema'nın cesaretinin, ilahi bir şekilde ödüllendirilmesi olarak da algılanabilir. Hatırlanacağı üzere Yeni Zelandalı yönetmen teklifini önce Miramax'a götürmüş ve reddedilmişti. Miramax tek bir film yapmak ya da ilk filmin gişe başarısını kriter alarak sonraki bölümleri teker teker çekmek istiyordu. Ne gam! Atı alan Üsküdar'ı geçti. Geçerken, Tolkien'in hayranlarını da mutlu etmeyi bildi!Haftanın bir de hayal kırıklığı var: uzun zamandır beklenen ve yılan hikayelerine sahne olarak sonunda geçtiğimiz Cuma günü ABD'de vizyona giren Gangs of New York'u 9 milyon dolar civarında takılıp kaldı. Bakalım Martin Scorsese'nin Oscar rüyalarıyla süslediği epik filmi, Akademi'den istediğini alabilecek mi?
Yorumlar
  • E buda sinemanın başka bi yüzü ama merak etmeyin yüzük akademi üyelerine geçen sene olduğu gibi cazip gelmeyecek scorsese istediğini alırsa ne güzel almazsada sinemaseverler onu Pulp Fuction u forrest gump a değişmedikleri gibi scorsese'nin filminide kulelere değişmeyecekler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir