25 Eylül 2009 10:12

Kültür Bakanlığı Destekliyor!

Toplam 26 yerli filme, tam 5 Milyon 400 Bin YTL destek...

Sinema Destekleme Kurulu, gündemindeki projeleri değerlendirmek üzere 4 Ağustos'ta Ankara'da toplandı.Kurul yılın ikinci yarısında uzun metrajlı filmlerden 22'sine ''Yapım'', 4'üne de ''Yapım Sonrası'' olmak üzere toplam 26 filme, 5 milyon 400 bin ytl destek verdi.Böylece sinemaya ilk dönem verilen desteklerle birlikte yaklaşık 13 milyon ytl civarında destek dağıtılmış oldu.Yapım desteği alanlar arasında Nuri Bilge Ceylan, Ali Özgentürk, Erden Kıral, Derviş Zaim ile Yeşim Ustaoğlu'nun filmleri de var.
Yorumlar
  • o verdikleri kısıtlı destek yeteneksiz ellerde çarçur olmasa bari.

  • N.Bilge Ceylan,Derviş Zaim,Ali Özgentürk gibi yönetmenlerin bu tarz bir desteğe ihtiyaçları yok,biraz gençlere yol açmaları gerekiyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir