25 Eylül 2009 10:12

Kültürel Altyazılar

Altyazı Aylık Sinema Dergisi, iki yıldır sürdürdüğü sinema seminerlerine Kasım'da devam ediyor...

Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi'nde düzenlenen seminerler, sinemayla daha aktif olarak ilgilenmek isteyenlere hitap ediyor.3 Kasım Cumartesi günü başlayacak "Film Kültürü" semineri, Altyazı'nın Yayın Kurulu üyelerinden Senem Aytaç ve Gözde Onaran tarafından veriliyor. Haftada dört saat olarak tasarlanan "Film Kültürü" semineri, cumartesi günleri 11:00 ile 15:00 arasında gerçekleştirilecek. Seminerin ilk iki saatinde film izlenecek, geriye kalan iki saatte ise, katılımcılarla birlikte izlenen filmlerin söylem analizleri yapılacak. Analizler yapılırken bir yandan da filmleri anlamlandırmakta, okumakta işimize yarayabilecek anahtar kavramlar tanıtılacak.Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören, Mehmet Açar'ın verdiği "Günümüz Sinemasını Anlamak: Geçmişten Geleceğe Yönetmen Sineması" başlıklı seminer ise 4 Kasım Pazar günü başlayacak. Haftada dört saat olarak tasarlanan seminer, pazar günleri 11:00 ile 15:00 arasında gerçekleştirilecek. Sinema tarihinde serbestçe, hızlı ve eğlenceli bir geziyle başlayacak seminerde sinema tarihinin köşetaşı akımları ve önemli yönetmenleri mercek altına alınacak.Seminerlerle ilgili detaylı bilgiye altyazi.net adresinden ulaşabilirsiniz.
Yorumlar
  • Anadolu mağalesef, üvey evlat...

  • Seminerlere dikkat ediyorumda,televizyonda bazı oturumlarada dikkat ediyorum hep genelde istanbuldaki üniversitelerde oluyor.İstanbul zaten kültürle yaşıyor,kültürle içiçe ,birazda anadolunun diğer taraflarına bakıp yapsak seminerleri oralarda ,bence katkısı olur.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir