24 Mayıs 2006 13:40

Kung Fu'nun Ustası Caine'di

70'lerden unutamadığımız biri daha dönüyor

70'li yılların TV karakterlerinden birine daha beyazperde yolu açıldı. Variety'nin bildirdiğine göre Legendary Pictures, David Carradine'ın başrolünde olduğu Kung Fu dizisini sinemalara taşıyacak.70'lerde Ed Spielman tarafından yaratılan ve Bruce Lee'nin de altına imza attığı Kung Fu'da Carradine'ı Kwai Chang Caine adlı bir dövüş sanatları ustası olarak izlemiştik. Kendi ustasının öldürülmesinin intikamını aldıktan sonra Caine güçlüler ve güçsüzler arasında bir adalet savaşçısı olmuştu.1972'den 75'e kadar ekranlarda yer alan dizinin film uyarlamasında senaryo yazma görevini, orijinal serinin de yazarları olan Spielman ve Howard Friedlander üstlenecekler. Carradine'ın ise beyazperdede yer alıp almayacağını henüz bilmiyoruz.
Yorumlar
  • Bu konuda yanlış bilgi var. Kung-Fu dizisi Bruce Lee nin kendisinin bulduğu ana hatları ile konuyu tanımladığı bir proje idi ve yapımcı ile kendisinin başrol oynayacağı üzere bir ön anlaşması vardı. Ancak David Caradine o dönemdeki ikili ilişkilerini kullanarak projede kendisinin oynamasını sağlamış ve yapımcı da Bruce Lee nin fikrini ve rolünü çalarak rahmetliye kazık attığı gerçeği vardır. Bu anlamda David Caradine sahtekarın tekidir. Ayrıca kung -Fu bilgisi sadece bir oyuncu olmaktan öteye değildir. Döğüşçü değil oyuncudur. Bu bilgiler Bruce Lee ile ilgili kaynaktan alınmıştır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir