13 Eylül 2006 13:44

Küratör Cronenberg

Kanadalı ustadan Warhol sergisi!

Kanadalı usta sinemacı David Cronenberg, Amerikan sanatının superstarı Andy Warhol üzerine bir sergi hazırladı. Andy Warhol Supernova: Stars, Deaths and Disasters, 1962-64 isimli sergide sanatçının resim ve film çalışmalarına yer veriliyor. Empire State Building'in 8 saatlik çekiminden oluşan Empire da Cronenberg'in seçtiği filmler arasında. Cronenberg, Warhol ile aynı dönemde film yapmaya başladığını ve Warhol'un çevresinden etkilendiğini, Warhol etkisini kariyeri boyunca bilinçaltında taşıdığını söylüyor.Toronto'da Art Gallery of Ontario'da bilinçli bir şekilde 11 Eylül'de açılan sergi 22 Ekim'e kadar devam edecek. Kanada'da yaşayan okuyucularımız için daha fazlası www.ago.net adresinde.
Yorumlar
  • muazzam bir kara film üstadı olan david cronenberg'den yine ilginç bir çalışma. şiddetin tarihçesi filminden sonra tekrar yeni yapıtlarını "şiddetle" bekliyoruz...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir