25 Eylül 2009 10:12

Küresel Isınma

Akademi İstanbul ve Cinemascope Dergisi'nin düzenlediği kısa film yarışması yarın sonuçlanıyor...

Akademi İstanbul ve Cinemascope Dergisinin işbirliği ile "Küresel Isınma" konusunun ele alındığı yarışma sonuçları 24 Ocak 2008 tarihinde Fransız Kültür Merkezinde yapılacak ödül töreni ile açıklanacak. Gecede seçici kurul tarafından belirlenen kampanya filmi dalında ve kurmaca film dalında birinci olan yarışmacılara ödülleri verilecek, ayrıca seçici kurulun belirlediği bir yarışmacıya da mansiyon ödülü olarak bir yıllıkCinemascope Dergisi aboneliği hediye edilecek.Yoğun katılım sonucunda elemeleri geçen 13 senaryo jüri üyelerinin çalışmaları ile elenmiş ve birinciler toplam iki dalda seçilmiş.
Yorumlar
  • Akademi İstanbul ve Cineamascope dergisinin beraber hazırladığı yarışma bilgilerini güncelleminizi rica ediyorum..Aşağıda bulunan basın bülteni umarım bilgileri güncelleminiz konusunda yeterli olur. Akademi İstanbulCinemascope dergisi işbirliği ileKısa film senaryo yarışması ödül gecesi24 ocak 2008 tarihinde Fransız Kültür Merkezi'nde yapılan Küresel Isınmayı konu alan kısa film senaryo yarışmamız sonuçlandı. Akademi İstanbul-Cınemascope Dergisi işbirliği ile yapılan organizasyonumuz Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan, Şişli Belediye Başkan Yardımıcısı Sayın Vazken Barın'ın da katılımlarıyla gerçekleşti.Dünyayı zor bir döneme sürükleyen "Küresel Isınma"nın bizleri nasıl etkileyeceğine dikkat çekmek ve film sektörüne eleman kazandırmak amacıyla 5 ay önce yola çıktık. Ödül alan kısa filmcilerin senaryolarını filme dönüştürmelerine olanak sağlamak ve senaryolarının perdeye yansımasına destek vererek hayallerini gerçekleştirmek istedik.Kısa film senaryo yarışmamız yoğun bir çalışmanın ve kendi alanlarında profesyonel jüri üyelerimizin titiz tercihlerinin doğrultusunda ödül aşamasına geldi.…Ve bizler yarışmamıza ve ödül gecemize gösterilmiş olan ilgiden ne denli doğru bir çalışma yaptığımızı gördük.Programda Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu'nun "Küresel Isınma"yı konu alan sunusunun ardından Gültekin Tetik'in "Küresel Isınma" yı konu alan kısa filmi gösterildi. Akabinde müzisyen Aydilge'nin "Dünyanın Kalbi Durmasın" adlı parçası canlı seslendirildi. Son bölümde ise ödül alan yarışmacılarımız sahneye davet edildi. Ödül AlanlarOnur Bilgetay kampanya film dalında birincilik ödülüne laik görüldü. Roskolnikov rumuzuyla yarılmamıza katılan Onur Bilgetay ödülünü Beyoğlu Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Misbah Demircan'ın elinden aldı.Şirin Soysal kurmaca film dalında birincilik ödülüne laik görüldü. Serinsu rumuzuyla yarışmamıza katılan Şirin Soysal ödülünü Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Vazken Barın'dan aldı.Jüri özel ödülüne ise Perihan Bal Zeyrek laik görüldü. Zeyrek ödülünü, Akademi İstanbul Yönetim kurulu Başkanı Sayın Gode Levon Balcıoğlu ve Cinemascope genel yayın yönetmeni Sayın Tayfun Şahin'in elinden aldı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir