8 Şubat 2005 11:14

Küreyle Oscar Arasında

Oyuncular da sürprizlere açık değil

Hollywood'ta 11 yıldır geleneksel olarak Altın Küre ve Oscar arasında verilen bir ödül var. İşin mutfağında yer alan oyuncular kendi beğenilerini dile getirip ödüllendiriyorlar. Screen Actors Guild (Sahne Oyuncuları Birliği) tarafından verilen ödüller sahiplerini buldu ve bir kez daha Oscar'ın kesinlikle sürprizlere açık olmadığını gösterdi.SAG'ın tercihleri nerdeyse Altın Küre'de yapılan tercihlerle birebir aynıydı. Jamie Foxx, Ray'deki performansı ile En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanırken, Hilary Swank, Million Dollar Baby ile En İyi Kadın Oyuncu olmayı başardı. Ancak Altın Küre'nin galibi The Aviator, oyunculara yenildi ve En İyi Film ödülü, Alexander Payne'in filmi Sideways'e gitti.En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü Morgan Freeman'a giderken En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, The Aviator'daki performansıyla Cate Blanchett seçildi. Altın Küre galiplerinden sonra ve Oscar adaylarının açıklanmasından sonra oyuncuların yaptığı seçimler de gösteriyor ki, 27 Şubat gecesi gerçekleşecek Oscar töreninde sinemaseverleri büyük sürprizler beklemiyor.
Yorumlar
  • Bilmiyorum ama oscar gecesi çok sürprizlerle karşılaşacağımız su götürmez gercek. Gecen yıl neredeyse her kategori az cok belliydi ama bu yıl neredeyse banko diyebileceğim bir kategori yok. Tüm kategorilerde 2 şer aday arasında müthiş bir yarış var yönetmenler kategorisinde clint-martin, erkek oyuncu jamie-leonardo, kadın oyuncu hilary-anette, yardımcı erkek morgan-thomas, yardımcı kadın cate-virginia vs vs bakalım 27 subat bizlere ne gösterecek...

  • Oscar'da ne olcaa belli oldu!....$A$IRMADIM!... :(((

  • Sürekli sürpriz beklenmiyor yazılıyor ama haberlerin hepsinde ayrı bir sürpriz var. Morgan Freeman ve Cate Blanchett ödül alırsa sürpriz olmayacak mı? Natalie Portman ve Cliwe Owen'ın Golden Globe'ları nedir o zaman?

  • böyle olucağı belliydi zaten.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir